УКРАЇНА

Встановити точне місцеперебування особи за даними геолокації телефону неможливо — юристка про справу Седлецької

6 вересня, 2018 13:03
УКРАЇНА/Встановити точне місцеперебування особи за даними геолокації телефону неможливо — юристка про справу Седлецької
Зберегти
Вигляд
Медіа-юристка громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси» Людмила Панкратова наголосила, що слідство не зможе встановити точне місцеперебування головної редакторки програми «Схеми» Наталії Седлецької за допомогою даних геолокації телефону.

Медіа-юристка громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси» Людмила Панкратова наголосила, що слідство не зможе встановити точне місцеперебування головної редакторки програми «Схеми» Наталії Седлецької за допомогою даних геолокації телефону.

Про це Панкратова заявила в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Нагадаємо, раніше в Генпрокуратурі розповіли, що суд надав відомству доступ тільки до даних геолокації телефону Седлецької, а не до розмов чи текстів СМС.

Панкратова зазначила, що, на її думку, дані геолокації не можуть допомогти слідству.

«Мені складно сказати, що саме хоче визначити слідство за допомогою геолокації, тому що геолокація ніяким чином не показує точне розміщення абонента. Вона дає якийсь проміжок, куди направлений цей сигнал. Проміжок цей — 200 метрів. В цих 200 метрах може знаходитися будь-що. І тому точно визначити, що ця особа з цим телефоном знаходилася саме у цьому місці практично неможливо», — пояснила вона.

Також юристка підтвердила, що співпрацює з Седлецькою у цій справі.

За словами Панкратової, журналістка вимагатиме притягти до відповідальності слідчого, який клопотав до суду щодо доступу до інформації з її телефону.

Юристка додала, що можливо Седлецька буде звертатися до Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

«Він каже «не включатиме змісту розмов» — добре, але включатиме зміст SMS. Він каже, що немає втручання у професійну діяльність і особисте життя — але насправді у них на руках тепер карта моїх пересувань і місцеперебування протягом 17 місяців», — наголосила журналістка.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

Пізніше журналістка журналу «Новое время» Христина Бердинських заявила, що суд ухвалив рішення про надання доступу Генпрокуратурі до інформації з її телефону, аналогічне рішенню, ухваленому стосовно головної редакторки програми «Схеми» Наталії Седлецької.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

Пов`язані новини