Міністерство освіти та науки затвердило умови прийому до вишів у 2021 році. Так, основний етап вступної кампанії відбудеться в липні, щоб абітурієнти та члени вступних комісій встигли відпочити перед початком навчання.

Про це повідомляє Міносвіти.

За словами виконувача обов'язків міністра Сергія Шкарлета, майже всі абітурієнти зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді, оскільки невідомо, якою буде ситуація з коронавірусом через рік.

Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО і документ про повну загальну середню освіту. У Міносвіти також хочуть зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно — безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису.

Фото:

Міносвіти

Також Міносвіти обмежило кількість заяв на навчання за контрактом — до 30. Для уникнення непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції. Виняток — якщо вступник сам захоче їх залишити, якщо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою, більш ніж в одному закладі освіті тощо. 

Для вступників на магістратуру обов’язковим для всіх спеціальностей буде єдиний вступний іспит з іноземної мови. Для вступу у 2021 році можна використовувати результати ЄВІ 2020 та 2021 років, а результати єдиного фахового вступного випробування — лише 2021 року.

Крім того, до 31 грудня 2020 року всі заклади вищої освіти мають затвердити й оприлюднити свої правила прийому.

Що відомо про ЗНО-2021?

Орієнтовні дати проведення — з 21 травня до 16 липня, розповідала заступниця директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко. Абітурієнтам також дозволять складати ЗНО із п'яти предметів (раніше було чотири).

Крім того, цьогорічні випускники обов'язково складатимуть Державну підсумкову атестацію з математики у формі ЗНО. Тести розподілять за рівнем стандарту та за профільним рівнем, тобто другий — складніший.

Нововведення стосуватимуться і ЗНО з української мови та літератури. Його поділять на два окремі тести: один — суто з української мови — буде обов'язковим для більшості вступників, а інший — із мови та літератури — для вступників на окремі гуманітарні спеціальності.

Таке рішення МОН розкритикували українські письменники, громадські діячі й уповноважений із питань захисту української мови Тарас Кремінь. Вони вважають, що українська література має бути обов'язково присутньою в усіх варіантах ЗНО.

Поділитись: