Російський державний «ВТБ банк» повідомив, що через технічний збій у системі Центрального банку Росії випадково з’явилася інформація про видачу банком кредиту на 12 мільярдів доларів на рахунки уряду Центральноафриканської республіки.

Таку інформацію у «ВТБ» назвали помилковою та заявили, що насправді такого кредиту не існує.

«У банку нема видатків таких обсягів на ЦАР. Скоріш за все, мова йде про збій системи кодування країн», — повідомили у «ВТБ».

Зазначається, що ЦАР є однією з найбідніших країн світу. «Помилковий» кредит на 12 мільярдів доларів перевищує валовий внутрішній продукт ЦАР більш ніж у 6 разів.

27 листопада Національний банк України визнав «ВТБ банк» в Україні неплатоспроможним.

Нагадаємо, що 12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Також зазначається, що російські державні банки оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Нагадаємо, «ВТБ» запровадили комісію на зняття готівки 6 листопада 2018 року через проблеми з платоспроможністю. Зокрема, банк не може продати активи, передані йому у заставу, через рішення українського суду про їхню заморозку.

Як повідомлялося, суд дозволив стягнути з російських банків компенсацію за втрачені в Криму активи.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: