Запуск газопроводу «Північний потік-2» можуть відкласти на вісім місяців через відсутність необхідних дозволів Данії.

За інформацією агентства Reuters, затримка обійдеться «Газпрому» в додаткові € 660 млн ($ 740 млн).

Данська влада з квітня 2017 року так і не видали дозвіл на прокладення ділянки зі 147-го по 175-й км в акваторії Королівства. Енергетичне агентство Данії не схвалило заявки на будівництво газопроводу в двох напрямах, а в березні запросило оцінку навколишнього середовища за третім варіантом маршруту. Оператор проекту назвав нову вимогу «навмисної спробою затримати завершення проекту».

Reuters посилається на лист, з якого випливає, що опрацювання третього варіанту прокладки газопроводу затримає проект приблизно на вісім місяців і зажадає ще € 660 млн. При цьому плановий бюджет становить € 9,5 млрд.

Оператор проекту Nord Stream AG 2 відмовився називати суму можливих витрат.

«Затримка в кілька місяців призведе до додаткових витрат у розмірі декількох мільйонів євро, але ми не можемо оцінити їх повною мірою, оскільки підсумковий ефект буде залежати від рішень керівних органів таких установ», — сказав представник Nord Stream 2.

Раніше Комітет у закордонних справах Сенату США проголосував за введення санкцій щодо компаній-учасників будівництва магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море «Північний потік-2». Щоб набрати чинності, законопроект має пройти через увесь Сенат і Палату представників. Після цього документ очікуватиме підпису президента США Дональда Трампа

«Північний потік 2» — проект магістрального газопроводу з Росії у Німеччину через Балтійське море довжиною понад 1200 кілометрів. Проект є другою гілкою «Північного потоку», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи, проте російська енергетична компанія зіткнулася з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Зокрема, Данія може наполягати на прокладанні газопроводу за новим маршрутом на південний схід від острова Борнхольм. Наразі Данія залишається єдиною державою, що не видала російському «Газпрому» дозвіл на будівництво.

Зазначимо, що послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.

Поділитись: