Депутат Київської обласної ради В'ячеслав Соболєв із дружиною Інною на брифінгу 15 січня 2020 року
Фото:

hromadske/Вікторія Рощина

Депутат Київської обласної ради В'ячеслав Соболєв заявив, що щонайменше один працівник правоохоронних органів був в контакті із виконавцями замаху на його родину, внаслідок якого загинув його трирічний син.

Про це він сказав під час брифінгу.

Також потерпілий зазначив, що за його інформацією до вбивства їхнього сина можуть бути причетні ще мінімум двоє людей, однак над ними не працюють слідчі. 

«В мене є стовідсоткова інформація про те, що двоє осіб, які можуть бути причетні до вбивства мого сина наразі гуляють країною. Стрілок їздив на стрільбище, готував гвинтівку. Про це знало кілька осіб», — зазначив депутат.

Він також додав, що Андрій Лаврега — підозрюваний у вбивстві сина Соболєва, відвідував акції громадської організації «Традиція і порядок», членом якої був підозрюваний організатор злочину Юсуп Абуєв і яку нібито покинув у липні 2019 року. Адвокат депутата Єгор Бодров ще раз наголосив, що останнього досі немає у базі Інтерполу.

Адвокат додав, що Михайло Іванюк — один із тих людей, яких Соболєв просив пройти поліграф, неодноразово показував посвідчення правоохоронця. Водночас раніше у коментарі hromadske Михайло Іванюк заявляв, що не працює у поліції. У поліції нам повідомили, що він звільнився у січні 2018 року за власним бажанням. Однак на сайті НАЗК є його декларація за 2018 рік, де вказано, що він працював у поліції. Вона подана у 2019 році. Сам Іванюк також служив у батальйоні «Азов» і за словами азовців — представлявся, як колишній співробітник СБУ. 

Також адвокат потерпілих нагадав інцидент березня 2017 року із тодішнім головою Вищої ради правосуддя Ігорем Бенедисюком. Саме активісти організації «Традиція і порядок» приходили до нього нібито звинувачуючи у корупції. 

На думку Бенедисюка, ті дії були пов’язані з діяльністю Вищої ради правосуддя в останній період, «а саме звільнення судді Отрош, звільнення судді Татькова, відсторонення судді Ємельянова, а також наданням згоди на арешт суддів». 

Лідер організації «Традиція і порядок» Богдан Ходаковський у коментарі hromadske зазначив, що Андрій Лаврега не мав відношення до їхньої організації, слідство не допитувало членів їхньої організації, а з Юсупом контакти обірвалися з липня 2019 року, коли він вийшов з організації.

Подружжя заявило, що готове заплати винагороду у розмірі 2 мільйони гривень тим, хто назве замовника замаху на життя їхньої родини та надасть докази цього.

1 грудня в центрі Києва стріляли у автомобіль Range Rover в якому перебував депутат Київської обласної ради В’ячеслав Соболєв зі своїми рідними. Куля влучила у його трирічного сина, він загинув. 

Поліція встановила, що стріляли із вікна квартири та затримала двох підозрюваних виконавців злочину, суд взяв їх під варту. Згодом поліція оголосила про підозру росіянину Юсупу Абуєву, який тривалий час мешкав в Україні, був членом націоналістичної організації «Традиція та порядок», їздив на схід у роту «Ведмеді». Наразі чоловік у розшуку за іншою справою — вимагання грошей та створення ОЗГ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile