УКРАЇНА

Вибори до ОТГ підтвердили необхідність зміни законодавства — ОПОРА

30 жовтня, 2017 14:07
УКРАЇНА/Вибори до ОТГ підтвердили необхідність зміни законодавства — ОПОРА
Зберегти
Вигляд
Виборчий процес супроводжувався неоднаковим застосуванням законодавства виборчими комісіями.

Перші місцеві вибори у об’єднаних територіальних громадах підтвердили необхідність комплексного удосконалення законодавства про місцеві вибори, забезпечуючи належну правову визначеність виборчих процедур.

Про це ідеться у заяві громадянської мережі ОПОРА. Як зазначив аналітик ОПОРИ Олександр Клюжев, виборчий процес супроводжувався неоднаковим застосуванням законодавства виборчими комісіями, що не відповідає базовим стандартам виборів.

«Нові законодавчі можливості для об’єднання територіальних громад, зокрема і тих, які належали до суміжних районів, не були гармонізовані з іншими законами України і створили низку неприпустимих для якісного виборчого процесу правових колізій. Невідповідність низки положень Закону України «Про місцеві вибори» іншим законодавчим актам, розбалансованість та застарілість окремих виборчих процедур створювали сприятливе підґрунтя для маніпуляцій правовими нормами та суперечливих рішень виборчих комісій», — ідеться у повідомленні.

Таким чином, за його словами, ключовим завданням залишається повноцінна виборча реформа, яка б стосувалася не лише політично резонансних питань, таких як виборча система, а й вирішувала проблему із гармонізацією та правовою визначеністю процедур

Ключовим зафіксованим в день голосування зловживанням є спроби видачі бюлетенів виборцям без пред’явлення паспорта або на підставі неналежних документів (наприклад ксерокопії).

Такі випадки були зафіксовані на 13,1% дільницях, де відбувалося голосування (зокрема в Сумській, Житомирській областях). 92,6% виборчих дільниць послідовно дотримувалися цієї норми Закону.

Явка на виборах в об’єднаних територіальних громадах склала 48,2%.

Раніше спостерігачі зафіксували факти підвезення виборців до дільниць у Луганській та Херсонській областях. Крім того спостерігачі зафіксували брак переносних урн для голосування або відключення опалення в день виборів.

У селищі Майське Дніпропетровської області на виборчій дільниці постраждали двоє співробітників поліції. Поліція відкрила 10 кримінальних проваджень через порушення.

Нагадаємо, в Україні 29 жовтня проходять перші місцеві вибори у 201 об'єднаній територіальній громаді. Голосування має відбутися на 1 947 виборчих дільницях. Усього до 2018 року в Україні повинні пройти перші вибори в 667 об'єднаних громадах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створення територіальних громад дозволить заощадити на місцях мільйонні кошти — Гройсман. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини