Опозиційний до влади Зімбабве політик, екс-кандидат у президенти Нельсон Шаміса заявив, що вибори в країні були «шахрайські» і «незаконні», повідомляє AFP.

Опозиційний до влади Зімбабве політик, екс-кандидат у президенти Нельсон Шаміса заявив, що вибори в країні були «шахрайські» і «незаконні», повідомляє AFP.

Крім того, він заявив, що планує оскаржувати результати голосування, згідно з якими він програв чинному президенту Еммерсону Мнангагві.

«Ми виграли ці вибори, і ми готові сформувати наступний уряд», — заявив Шаміса на прес-конференції.

Згідно з даними виборчої комісії Зімбабве, Шаміса, який очолює головну опозиційну партію« Рух за демократичні зміни», отримав 44,3 % голосів на історичних виборах у країні після усунення від влади автократа Роберта Мугабе.

У той же час, його головний конкурент, чинний президент Мнангагва набрав 50,8% голосів.

Шаміса назвав виборчу комісію «непрозорою, партизанською і заангажованою». «Ми не приймаємо підроблені результати виборів», — заявив він.

Посадові особи ЦВК Зімбабве категорично спростували твердження про упередженість або фальсифікації.

Крім того, Шаміса закликав своїх прихильників утримуватися від насильства після того, як у столиці країни Хараре відбулись заворушення і сутички, унаслідок яких щонайменше троє людей.

Нагадаємо, після проведення виборів у країні 30 липня, на вулицях Хараре відбулись масові заворушення та сутички: противники чинного президента — Еммерсона Мнангагви — вийшли на вулиці і почали кидати у каміння у будівлі та підпалювати шини.

Протести розпочалися після того, як виборча комісія Зімбабве оприлюднила попередні результати виборів.

30 липня у Зімбабве відбулись вибори президента: на дільниці прийшло 75% виборців. Уперше з 2002-го року на вибори допустили міжнародних спостерігачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Танки на вулицях, арешт президента і заперечення перевороту: що відбувається в Зімбабве.

Нагадаємо, 15 листопада минулого року у Зімбабве відбувся військовий переворот. Водночас військові заперечили захоплення влади шляхом перевороту й додали, що помістили Мугабе «під домашній арешт».

Правляча партія Зімбабве висунула Роберту Мугабе ультиматум. Колишні однопартійці вимагали від Мугабе упродовж 24 годин піти у відставку. Але Мугабе заявив, що оголосив про голодування.

Роберта Мугабе усунули з поста голови правлячої партії. На його місце призначили віце-президента Еммерсона Мнангагву, якого Мугабе звільнив на початку листопада.

21 листопада президент Зімбабве оголосив про відставку. Новим президентом стане Еммерсон Мнангагва, якому наразі 75 років.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи стане Зімбабве демократією? — інтерв'ю з найвідомішим активістом країни

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile