Причиною вибухів на військовому арсеналі боєприпасів у Калинівці Вінницької області стало недотримання вимог суворого пропускного режиму.

Причиною вибухів на військовому арсеналі боєприпасів у Калинівці Вінницької області стало недотримання вимог суворого пропускного режиму. Одного з офіцерів притягнули до відповідальності та оштрафували на понад 2 тисячі гривень.

Про це повідомила прес-служба військової прокуратури.

Військова прокуратура склала протокол щодо майора, начальника режимної служби Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку за «недбале ставлення до військової служби».

«Зазначений офіцер неналежно виконував свої службові обов'язки по здійсненню контролю за станом пропускного режиму, дотримання порядку допуску особового складу і техніки на адміністративно-господарчу та технічну території вказаної військової частини», — йдеться у повідомленні.

Через це, за даними прокуратури, на територію арсеналу працівники приватного підприємства перемістили заборонені легкозаймисті речовини та вогненебезпечні предмети.

«10 листопада 2017 року за результатами розгляду протоколу про адміністративне правопорушення …майора Б. притягнуто до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу у розмірі  2465 гривень», — додали у військпрокуратурі.

Увечері 26 вересня, близько 22:00, у місті Калинівка за 20 кілометрів від Вінниці сталися вибухи на складах із боєприпасами та зброєю.  Вибухи почалися на складах 48 арсеналу військової частини А1119.

За попередніми даними, унаслідок вибухів поранено двоє людей. У місцевій ОДА повідомили, що від вибухів боєприпасів у селах  пошкоджені близько 2000 будинків. Піротехніки виявили 998 вибухонебезпечних предметів.

Експертиза визначила, що вибухи у Калинівці почались всередині складу зі зброєю.

Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що вибухи на складах зброї мають ознаки цілеспрямованих диверсій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заграва в небі, пожежі та евакуація: очевидці про вибухи боєприпасів під Вінницею

 

Поділитись: