Вирок у вигляді 12 років колонії у Росії для українського журналіста Романа Сущенка дає Україні більше шляхів для переговорчого процесу щодо його звільнення.

Вирок у вигляді 12 років колонії у Росії для українського журналіста Романа Сущенка дає Україні більше шляхів для переговорчого процесу щодо його звільнення.

Про це заявила віце-спікерка Верховної ради, представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко на погоджувальній раді парламенту.

«Я хочу нагадати, що всіх, кого нам вдалося витягти з російських тюрем, отримали цей шанс після винесення псевдовироку. Тому з одного боку, винесення вироку дає більше маневрів переговорчих задля того, щоб розмовляти з Москвою задля звільнення Романа», — сказала Геращенко.

Вона додала, що у той же час Україна не має жодної гарантії, що процес звільнення Сущенка буде швидким.

«Карпюк, Клих, Сенцов, Кольченко...давно отримали ці псевдовироки за сфабрикованими справами, але це не наблизило звільнення. Насправді все залежить від Путіна», — заявила віце-спікерка Ради.

Раніше Геращенко заявила, що Україна готова обміняти 23 засуджених росіян на Сенцова та інших українських політв’язнів.

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Громадський захисник Сущенка Марк Фейгін анонсував, що оскаржить вирок суду.

Журналістка «Настоящее время» повідомила, що Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

Україна вимагає від Росії звільнити політв’язня Романа Сущенка.

Кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016-го року, коли приїхав до Росії відвідати родичів.

У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві. Фейгін заявляв, що Кремль планує засудити Сущенка до 20 років в'язниці.

Також повідомлялося, що утримуваного в Росії журналіста Сущенка звільнятимуть індивідуально

Президент Петро Порошенко у лютому 2018 року заявив, що Україна готова обміняти спійманих на Донбасі російських солдатів на утримуваних в Росії українських заручників, зокрема на журналіста Романа Сущенка.

24 квітня Фейгін, який захищав українського журналіста Романа Сущенка у суді, повідомив, що його позбавили статусу адвоката. Він розповів, що справу журналіста Сущенка вестиме інший адвокат.

Відтоді Фейгін виступає у справі Сущенка як громадський захисник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка

Поділитись: