Валютні надходження від експорту чорних металів за перше півріччя 2018 року збільшилась на 32,2% порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Валютні надходження від експорту чорних металів за перше півріччя 2018 року збільшилась на 32,2% порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Про це передає «Інтерфакс-Україна», посилаючись на дані державної митниці.

Зокрема, за перші 6 місяців 2018 року доходи від експорту чорних металів склали 5,39 мільярдів доларів, що становило 23,2% від валютних надходжень від українського експорту за цей період.

Як зазначається, продукція чорної металургії є однією з основних статей українського експорту головним джерелом надходження валюти до України. Зміни світових цін на цю продукцію спричиняють зміни в обсягах валютних надходжень, що впливає на формування курсу української національної валюти — гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Також в НБУ зберегли вимогу до підприємців продавати половину своєї валютної виручки на міжбанківському ринку.

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Поділитись: