Одеський окружний адміністративний суд визнав дії сільського голови Лощинівки Віктора Паскалова під час виселення ромів у серпні 2016 року незаконними.

Одеський окружний адміністративний суд визнав дії сільського голови Лощинівки Віктора Паскалова під час виселення ромів у серпні 2016 року незаконними.

Про це повідомила адвокатка потерпілих ромів Юлія Лісова.

Як зазначила Лісова, сільський голова під час виселення оформлював та оголошував рішення, яке зобов’язувало ромів покинути село.

«Суд визнав протиправними дії сільського голови по оформленню та оголошенню рішення «про доведення до відома представникам ромської національності вимоги не проживати у селі Лощинівка», — написала Лісова.

Водночас суд відмовився визнати дії поліції незаконними. Як вказує Лісова, поліція «бездіяла та не забезпечила порядку та захист прав громадян».

Також Одеський суд відмовив у стягненні моральної шкоди.

Таким чином суд частково задовільнив позовні вимоги семи позивачів.

«Ми раді , що суд надав таку оцінку діям сільського голови. Цим самим він сказав, що не можна самовільно вирішувати, кому жити у громаді, а кому - ні, і насильно виселяти людей з місць, які є їхнім житлом», — зазначила Лісова.

Раніше президент правозахисної ромської організації Володимир Кондур повідомив, що у розслідуванні справи про заворушення та виселення ромів з села Лощинівка Одеської області в серпні 2016 року немає підозрюваних, справи не мають прогресу.

У серпні 2016 року у селі Лощинівка сталося вбивство 8-річної дівчинки, у якому підозрюють місцевого жителя ромської національності.

Після цього мешканці села вийшли на акцію протесту, що переросла у погроми та заворушення.

До села керівництвом обласної поліції було спрямовано всього 10 поліцейських, які не могли стримати натовп. Як результат, мешканці примусово виселили ромів із села.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Погром у Лощинівці. Як розвивається конфлікт після вбивства 8-річної дівчинки — репортаж з місця події

Виселення ромів з села на Одещині було незаконним — представниця «Без кордонів».

В омбудсмена заявили, що виселення ромів під Одесою порушує міжнародне право.

У 2018 році прокуратура Одеської області вдруге припинила кримінальну справу щодо співробітників обласного управління Нацполіції, відкритого за скаргою потерпілих під час конфлікту у селі Лощинівка на Одещині у серпні 2016 року.

 

Поділитись: