ENRU

Вищий спецсуд відмовив адвокатам Януковича у зміні підсудності справи

Вищий спеціалізований суд України відмовив адвокатам екс-президента Віктора Януковича у проханні змінити підсудність справи.

Про це повідомила прес-секретарка генерального прокурора Лариса Сарган.

Адвокати екс-президента звернулися до Вищого адміністративного суду України з клопотанням про зміну рішення про підсудність справи Оболонського суду через можливе втручання в судову автоматизову паспортну систему розподілу суддів.

Нагадаємо, у справі Януковича про держзраду оголосили перерву до 29 травня.

Раніше захист Януковича направив до Ростовського суду клопотання про організацію відеотрансляції в рамках міжнародної правової допомоги, і наразі захист отримав позитивну відповідь  щодо можливості реалізації відеотрансляції.

Така трансляція необхідна для того, щоб встановити особу людини та її паспортних даних. А через скайп це зробити неможливо.

Проте судді Оболонського суду відмовили у проведенні відеотрансляції за участі Віктора Януковича через міжнародну правову допомогу.

Спочатку Ростовський обласний суд повідомив про готовність  організувати відеозв'язок із Оболонським судом Києва, щоб у засіданні зміг взяти участь екс-президент України Віктор Янукович.

Пізніше стало відомо, що Ростовський обласний суд відмовився організовувати відеоконференцію для допиту екс-президента України Віктора Януковича у справі про державну зраду.

Нагадаємо, під час загострення подій на Євромайдані у січні 2014 року колишній президент України Віктор Янукович зустрічався із Владисловом Сурковим, помічником президента Росії. Також повідомлялося про те, що прокуратура має докази стосовно того, що евакуацією екс-президента України Віктора Януковича керував російський генерал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зрадник №1: за що судять Януковича.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram