Підстав для звільнення Уляни Супрун з посади виконувачки обов'язків міністра охорони здоров'я немає. Однак, для того, щоб призначити Супрун повноціною міністеркою охорони здоров'я у парламенті не вистачить голосів депутатів. Про це в ефірі Громадського повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

Він пояснив, що Кабінет міністрів уже заявив, що буде оскаржувати рішення суду, яким Супрун заборонили очолювати МОЗ.

«Є відповідна заява Кабінету міністрів, це позиція всіх міністрів і позиція прем’єр-міністра Гройсмана щодо того, що, безумовно, ми будемо оскаржувати це рішення суду... Я особисто не бачу жодних підстав, щоби відсторонювати Уляну Супрун від виконання обов’язків очільниці МОЗ, тому, очевидно, ми в правовому полі вирішимо питання, щоб Уляна Супрун та її команда продовжували реформувати систему охорони здоров’я і залишались у системі МОЗ», — заявив Розенко.

На питання, чому неможливо призначити Супрун главою МОЗ, а не виконувачкою обов'язків міністра, Розенко сказав:

«Призначення будь якого міністра — це виключно політичне рішення і це рішення, яке приймається коаліцією Верховно Ради, і голосує за це рішення в цілому Вреховна Рада.. Але очевидно, що ... боротьба за цю ідею викликає опір на всії рівнях, очевидно що немає сформованої більшості, яка може проголосувати за Уляну Супрну».

Нагадаємо, 5 лютого окружний адміністративний суд Києва заборонив очільниці Міністерства охорони здоров'я Уляні Супрун виконувати обов'язки міністерки охорони здоров'я до кінцевого рішення суду за позовом депутата «Радикальної партії Олега Ляшка» Ігоря Мосійчука про некомпетентність Супрун на посаді.

У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що отримали інформацію про ухвалу позову зі ЗМІ й вже консультуються з юристами.

Уряд оскаржуватиме рішення щодо відсторонення Супрун з посту в.о. міністерки охорони здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЧи є за що звільняти Уляну Супрун?

У жовтні 2018 комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я підтримав постанову звернення до Кабінету міністрів про звільнення виконувачки обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляни Супрун та її заступника Олександра Лінчевського. Тоді Супрун назвала рішення комітету відповіддю старої системи та знаком, що вони «діють правильно».

У квітні 2018 комітет Ради з питань охорони здоров'я висловив недовіру виконувачці обов'язків міністра охорони здоров'я Уляні Супрун і схвалив проект звернення до уряду про її звільнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Система зміниться за два — три роки, тоді й відпочинемо» — інтерв'ю з очільницею Мінохорони здоров'я.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile