Український олігарх Ігор Коломойський повідомив, що не збирається ініційовувати в Україні реприватизацію та націоналізацію підприємств, для того, аби змінити сфери впливу олігархів у економіці. Водночас він не виключив проведення повномасштабної націоналізації в Україні.

Про це Коломойський повідомив у інтерв’ю журналістам Bihus.Info, опублікованому 7 травня.

«Я не збираюсь бути ініціатором ніякого «переділу»: ні націоналізації, реприватизації, експропріації і тому подібне… Я вважаю, що сьогодні потрібно думати про те, як збільшити ВВП та повертати людей з-за кордону», — повідомив Коломойський у відповідь на запитання журналіста про те, чи слід очікувати перерозподіл власності після інавгурації нового президента.

Водночас пізніше Коломойський заявив, що не виключає можливу повномасштабну націоналізацію всіх компаній в Україні, подібну до тієї, що відбулася на початку 20 століття, після приходу до влади більшовиків. Такий варіант олігарх назвав можливістю «перезавантаження».

«Країна може вимагати такого перезавантаження, яке було у 1917 році, і таке теж можливе, я допускаю. Тобто в цій системі розподілу власності та матеріальних благ країна може не вижити», — додав Коломойський.

Він також повідомляв, що хоче, аби держава повернула йому ПриватБанк або отримати від держави «компенсацію» у розмірі щонайменше 2 мільярди доларів.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів президента України суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Поділитись: