Український олігарх Ігор Коломойський заявив, що держава має або повернути йому ПриватБанк, або надати компенсацію за «незаконну націоналізацію банку».

Про це Коломойський заявив у інтерв’ю Bihus.Info.

«Це нехай держава вирішує: або поверніть те, що ви забрали (ПриватБанк — ред.), або дайте компенсацію і залиште це собі», — заявив Коломойський у відповідь на запитання журналістки про те, чи розглядає він можливість повернути ПриватБанк у свою власність.

За його словами, націоналізацію ПриватБанку здійснили тому, що президент Порошенко «хотів заволодіти телеканалом «1+1», активи якого могли перебувати у заставі ПриватБанку». Водночас новообраному президенту Володимиру Зеленському телеканал не потрібен.

Зазначимо, що раніше Коломойський заявляв, що хоче отримати від держави компенсацію за націоналізацію ПриватБанку у розмірі 2 мільярди доларів. Саме у таку суму олігарх оцінив власний капітал, який він вклав у банк.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Поділитись: