Звільнений з посади голова Конституційного суду Станіслав Шевчук заявив, що після призначення на цю посаду відчув «опір системи».

Про це він заявив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Я прийшов робити нову конституційну якість правосуддя, зокрема як голова КС… Але я відчув опір системи, що такі зміни дуже складно йдуть», — сказав екс-суддя.

Він пояснив, що відчував це багато в чому.

«Я відчував це по тому, як ми розглядали справи, те, що деякі судді, замість того, щоби писати рішення, керують секретаріатом, а це мої функції. Щодо безпосереднього тиску на мене з боку політиків: це було більше тиск на мого брата, на моїх родичів», — розповів Шевчук.

Він також заявив, що останні два тижні перед його звільненням було багато вкидів у медіапросторі проти нього, які він пов’язує з президентом Петром Порошенком. Шевчук зазначив, що відчував вплив оточення Порошенка, яке «всі знають». Але конкретні прізвища він не назвав.

«Почалася демонізація мене. І тут співпало два фактори — політичних сил, які хочуть впливати на суд через голову КС. І опір старої системи, яка не хоче давати нову якість конституційному правосуддю», — сказав екс-суддя.

Він вважає, що без політичного впливу його би не звільнили.

«Але однозначно, що таке брутальне порушення — звільнення мене як судді — не могло бути організовано без політичного впливу», — наголосив Шевчук.

На запитання, чи йдеться саме про Адміністрацію президента, він відповів: «Зовнішньополітичними силами, які мали певний вплив на той період. Зараз же у нас цей період ще є».

Нагадаємо, Шевчук пояснив, чому вважає своє звільнення «рейдерським захопленням», а також заявив, що оскаржуватиме це рішення в суді.

Судді Конституційного суду 14 травня проголосували за звільнення глави органу Станіслава Шевчука з посади судді. Майже одразу судді Конституційного Суду України обрали новим головою суду Наталію Шапталу.

Підставою для звільнення Шевчука став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі системні та істотні порушення, зокрема, «нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України».

Сам Шевчук заявив, що його звільнення — це захоплення влади та повалення конституційного ладу.

Поділитись: