Як правильно запланувати ремонт, щоб заощадити час, сили та гроші? Розповідають професійні майстри

Грамотне планування ремонту — це економія часу, сил та грошей. Якщо правильно підійти до робіт, вони ніколи не перетворяться на катастрофу, а навпаки стануть творчим процесом, який принесе бажаний результат.
Професійні майстри з РБК «Кронос», які роблять ремонти квартир у Львові, дають п’ять коротких порад, які допоможуть вам нічого не забути, полегшити процес і значно зекономити ресурси.
Без плану ремонту чи дизайн-проєкту не починати
Якщо не хочете, щоб гроші скінчилися раніше завершення ремонту, не ігноруйте це правило. З чітким планом майбутніх робіт ви заощадите не лише фінанси, але і час. І запитань на кшталт «а що далі?» не виникатиме.
Передусім визначте, який ремонт ви розпочинаєте — капітальний чи косметичний.
Наступними обов’язковими кроками мають стати:
- заміри приміщення;
- складання плану перепланування;
- формування переліку необхідних робіт;
- формування схеми електропроводки, місця розміщення розеток, вимикачів, сантехніки та інших комунікацій.
Також завчасно треба продумати, як ви розташуєте меблі й техніку. Найкраще, якщо вже на цьому етапі у вас будуть дані щодо їхніх габаритів.
Дизайн-проєкт дозволить візуально побачити, як буде виглядати приміщення після закінчення усіх робіт. І якщо вам щось не сподобається, ви зможете це змінити ще на цьому етапі без зайвих витрат.
Тому майстри радять підготуватися перед початком ремонту і пошукати фото об’єктів, які вам подобаються.
«Дуже добре, якщо клієнт може показати те, що він хоче. Тому велике прохання від усіх майстрів — до того, як подзвонити підряднику, виберіть фото об’єктів, які вам до вподоби. Дизайнер занотує усі побажання, розкаже, що можна втілити у життя, а що ні», — розповідає виконроб із дванадцятирічним досвідом робіт Володимир.
Складіть та узгодьте кошторис
Перш ніж розпочинати будь-які роботи, варто скласти кошторис. Він дозволить реально оцінити ваші можливості й зрозуміти, чи вдасться втілити дизайн-проєкт у життя. Якщо грошей менше, ніж коштує ремонт, будьте готові, що він може значно затягнутися.
Важливо, окрім вартості будівельних матеріалів, врахувати ціну власне робіт. А також додати до фінальної суми кошторису хоча б 10% на неочікувані витрати, наприклад, на випадок підвищення цін або проведення незапланованих раніше робіт.
Продумайте варіанти освітлення
Кожний капітальний ремонт розпочинається з проведення електромонтажних робіт. І якщо не хочете псувати щойно поклеєні шпалери чи свіжопофарбовані стіни — продумайте все завчасно. Тоді користуватися електроприладами та розташовувати техніку буде зручно, а звичайне встановлення додаткової розетки не перетвориться на проблему.
Одразу ж продумайте і точки освітлення. Можливо, вам потрібне світло над туалетним столиком, або ви навпаки мрієте про розсіяне світло у спальні. Все це треба одразу ж озвучити майстру.
Приділіть особливу увагу кухні
Кухня — це не тільки місце, де ми проводимо багато часу. Це приміщення, яке потребує найбільше витрат під час ремонту. Тому доцільно розпочинати роботи саме з кухні.
Враховуючи параметри вашого приміщення, його розміри та особливості конструкції, продумайте найбільш вдалий дизайн, місця розташування всієї необхідної техніки.
Майстри переконують: сьогодні є багато можливостей зробити затишну і комфортну кухню як у просторому приміщенні, так і у зовсім крихітному.

Ретельно добирайте виконавців і стежте за послідовністю робіт
Навіть якщо ви замовляєте ремонт під ключ, прослідкуйте, щоб майстри чітко дотримувались правильної послідовності робіт:
- Підготовка. Цей етап передбачає огляд приміщення, його заміри, складання проєкту майбутньої квартири, підписання договору.
- Демонтажні роботи.
- Прокладання системи кондиціювання, електрики.
- Облаштування теплої підлоги.
- Прокладання сантехнічних комунікацій.
- Чорнове оздоблення стелі, стін, підлоги.
- Установка вхідних дверей.
- Заміна батарей, вікон, монтаж балконного блоку.
- Оздоблення стелі, стін, укладення плитки.
- Підключення сантехніки.
- Монтаж вимикачів, розеток, освітлення.
- Укладення фінішного покриття для підлоги.
- Монтаж корпусних меблів, підключення техніки.
- Встановлення міжкімнатних дверей.
- Якісний ремонт під ключ завершується генеральним прибиранням і встановленням м'яких меблів.
Варто зазначити, що на ринку є багато недобросовісних виконавців. І хоч контроль важливий, майстри радять ним не зловживати, адже часто це негативно впливає на якість робіт. Не підганяйте робітників і не порушуйте технологію ремонту.
«Не намагайтеся якомога частіше бути присутніми на об’єкті. Стороннє втручання у процес відвертає увагу, що своєю чергою знижує продуктивність праці майстрів. Шум, бруд, пилюка у приміщенні — це норма для ремонту… Тож краще дочекатися готового результату чи завершення певного етапу», — радить Володимир.
Він додає, що не варто шукати майстрів, які безумовно виконають усі забаганки. Але наймайте людей, які мають досвід роботи та можуть показати реалізовані кейси.
«Прислухайтеся до порад фахівців — їхній досвід дозволяє підкласти солому там, де ви б ніколи й не здогадалися. Також доцільно пошукати бригаду, що дає гарантії на певні види робіт», — підсумовує виконроб.
Майстрів варто обирати з досвідом, що можуть показати приклади робіт, які вони уже реалізували.
Він наголошує, що не слід ігнорувати усі ці поради, адже план робіт, складання кошторису й укладання договору — не зайва бюрократія, а спосіб уникнути більшості проблем під час ремонту.
Партнерський матеріал опублікований на правах реклами.
- Поділитися: