Як уникнути проблем з туроператором та перевізником: п'ять порад юриста
Юрист з авіаційного права Андрій Гук в ефірі програми «Нині вже» на Громадському назвав 5 порад, завдяки яким можна уникнути співпраці з недобросовісними туроператорами.
Юрист з авіаційного права Андрій Гук в ефірі програми «Нині вже» на Громадському назвав 5 порад, завдяки яким можна уникнути співпраці з недобросовісними туроператорами.
- 1) При виборі туру з'ясувати, чи розрахувався туроператор зі своїм перевізником. Авіаперезник має право надати інформацію про розрахунки.
- 2) Туристичний агент має можливість звернутись до авіаперевізника, аби дізнатись чи оплачено перевезення і виписати справжній електронний квиток.
- 3) Якщо статус квитка підтверджений, тоді відповідальність за політ лежить прямо на перевізнику.
- 4) Потрібно намагатись знайти агента, який у екстреній ситуації забезпечить комунікацію з туроператором.
- 5) Принцип «Чим більший туроператор і перевізник — тим надійніше»: Якщо маленький оператор і маленький перевізник, ризики є вищі.
Зазначимо, за даними МЗС, від затримок авіарейсів постраждали 1,5 тисячі українських пасажирів.
29 червня повідомлялося, що з аеропорту Монастір у Тунісі до Харкова не могли вилетіти близько 300 українських туристів. Пасажири стверджували, що авіакомпанія і туроператор не виконують своїх зобов’язань щодо повернення українців додому.
У зв’язку з затримкою вильоту українських туристів Міністерство закордонних справ закликало громадян України, які подорожують за кордон, ретельно планувати свої подорожі.
Частина українських туристів, які напередодні не могли вілетіти з Тунісу, зранку 30 червня повернулися до України. 2 липня до України з Тунісу вилетів літак з останніми туристами, які кілька діб не могли повернутися додому.
Міністр інфраструктури Володимир Омелян, коментуючи ситуацію із затримкою українських туристів у Тунісі, заявив, що Міністерство економічного розвитку буде скасовувати ліцензії тих туроператорів, які не виконують свої зобов’язання.
2 липня стало відомо, що українські туристи не змогли вилетіти з іспанського острова Мальорка.
Вранці 3 липня українські туристи, які не могли вилетіти з Албанії, повернулися додому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Довга відпустка»: чому українські туристи застрягли за кордоном
- Поділитися: