Президент Володимир Зеленський вважає українські підприємства «недоотримали мільйони і закрилися» через курс гривні, який залишався останнім часом у країні.

Про це Зеленський заявив на зустрічі з бізнесом у Чернівецькій області, передає «Интерфакс-Украина».

«Я з вами повністю згоден. Те, що підприємства недоотримали мільйони і закрилися через цей курс, — це правда. Ми з цим боролися з самого початку моєї каденції, з літа (2019 року — ред.)», — заявив Зеленський.

За словами президента, він підтримує незалежність Нацбанку, але не знає, «як жити, коли бюджет порахований за курсом по 30».

«Усі навколо нам казали, що в нас незалежний банк (Національний — ред.). Ми підтримуємо незалежність Національного банку України, але казали всім — як ми можемо жити, якщо у нас навіть бюджет порахований по курсу 30 гривень (за долар — ред.), а гривня ви бачите, яка в нас. Нам казали, що це ринкові умови, Нацбанк незалежний і таке інше і ми це прекрасно все знаємо», — сказав Зеленський.

Крім того, президент вважає, що усі підприємці «чудово розуміють» ситуацію навколо голови Національного банку України.

Наприкінці березня уряд оновив макроекономічний прогноз. За ним середньорічний курс гривні: 29,5 гривні за долар. Згодом Верховна Рада підтримала зміни до бюджету на 2020 рік через коронавірус. Наразі курс — 26,95 гривні за долар.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада звільнила Якова Смолія з посади голови правління Нацбанку. Зеленський запевнив, що ця відставка не загрожує незалежності Нацбанку. Сам Смолій пізніше сказав, що оголосив про відставку після зустрічі із Зеленським.

Найбільше доходів державному бюджету приносить податок на додану вартість, який сплачується з імпортних товарів. Розмір цього податку залежить від вартості товарів, а вартість імпорту — від курсу валют. Чим нижчий курс валют — тим меншою є податкова база та, відповідно, надходження до бюджету.

Поділитись: