ENRU

ТОП-5 тижня: Як звільнити Донбас з-під окупації, Львів від сміття, а батьківський дім від тридцятилітніх дітей

F6c6c43cc2db19320
Мурал австралійського художника Гвідо Ван Хелтена на стіні обстріляного снарядами дому в Авдіївці Фото: EPA/MARKIIAN LYSEIKO

КОНЦЕПЦІЯ ДЕОКУПАЦІЇ ДОНБАСУ

Як саме влада готується до деокупації на Донбасі, які нові підходи пропонує президенту Рада національної безпеки та оборони — дотепер було таємницею за сімома замками. Якщо точніше, зберігав таємницю не замок, а папірець під назвою «Проект концепції», який має лягти в основу закону «Про державну політику відновлення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей».

В умовах інформаційного вакууму з вуст політологів та політиків з’являлися різноманітні трактування, де згадувалося і про переформатування Мінських угод, і навіть ймовірність воєнних операцій.

Громадське отримало цей проект, який поки що займає три аркуші та складається з преамбули і шести пунктів. Водночас, джерела Громадського, що надали документ, підкреслюють, що це не остаточна версія і до неї можуть бути внесені зміни та доповнення.  

Концепція деокупації: як Олександр Турчинов пропонує звільняти Донбас

Фото: Володимир Струмковський/УНІАН

ЛЬВІВСЬКЕ СМІТТЯ

Цій ситуації вже майже 20 років. В її центрі - Грибовицьке сміттєзвалище. 30 травня 2016 року, після виникнення пожежі, на ньому стався обвал. Під завалами знайшли тіла трьох рятувальників. Ще один — зник безвісти. 

Роботу звалища призупинили, а сміття почали вивозити в інші міста України. Однак, пізніше низка міст відмовились від нього. 
Блокади шляхів, виступи міського голови Андрія Садового щодо бездіяльності влади, критика урядом міського голови Львова у відповідь, передумови надзвичайної екологічної ситуації, декілька пожеж, пікети та «політизація сміття» — за останні два роки жоден місяць не обходився без новин про ситуацію зі львівським сміттям. 
Громадське згадує основні її етапи. 

Керівник парламентської фракції «Самопоміч» Олег Березюк оголосив голодування 19 червня. Щоб акція набула максимальної публічності, провести її депутат вирішив біля будівлі Адміністрації президента. Причина голодування — дії влади щодо ситуації зі сміттям у Львові. 

Історія львівського сміття

Фото: EPA/MARKIIAN LYSEIKO

ЗУСТРІЧ ПОРОШЕНКА З ТРАМПОМ

Президент України Петро Порошенко вперше зустрівся з американським лідером Дональдом Трампом. Переговори відбувались в Білому домі. 

Як передавали кореспонденти пулу Білого дому, вітаючи в Овальному кабінеті президента Порошенка, Трамп заявив, що для нього «велика честь» зустрітися з українським лідером. За словами президента США, Україна – «це місце, до справ якого ми всі дуже сильно залучені».

Зі свого боку, Порошенко під час брифінгу після зустрічі заявив, що лідери обговорили питання реформ, зокрема, в енергетичному секторі, військово-технічний напрямок, економічну співпрацю. Окремою темою були питання щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Громадське зробило добірку головних цитат президента України, сказаних за підсумками зустрічі зі своїм американським колегою.

Зустріч Порошенка з Трампом: головні цитати

Фото: EPA/OLIVIER DOULIERY/POOL

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА

У середу, 21 червня, Кабмін підтримав чотири закони, які мають стати основою пенсійної реформи України. У нас будуть нові суми пенсій, а також зміни у Митному, Податковому та Бюджетному кодексах, які вплинуть на пенсійне забезпечення.

Пенсійна реформа — це один із ключових проектів, необхідних для отримання чергового траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду.

Без солідарності: яку пенсію отримають нинішні тридцятирічні

Фото: Олександр Синиця/УНІАН

ПРОЖИВАННЯ З БАТЬКАМИ

Молодь у країнах Заходу не поспішає покидати батьківський дім. У США відсоток людей віком від 18 до 34 років, які досі мешкають із батьками, найбільший за останні 80 років. В Євросоюзі в отчому домі живе майже половина молодих людей такого ж віку – але ситуація суттєво різниться на півночі та півдні континенту.

Що ж спонукає молодь довше залишатися у батьківському гнізді та чим зумовлені регіональні відмінності? Чи й справді «покоління двотисячних» таке інфантильне, як його малюють?

Чому молодь із «покоління двотисячних» живе з батьками

Фото: EPA/DAVID ARQUIMBAU

Підписуйтесь на наш канал в Telegram