Кандидатка у президенти Білорусі та лідерка опозиції Світлана Тіхановська
Фото:

Пул первой

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тіхановська дала інтерв’ю «Лівому берегу», в якому розповіла про подальші дії свого штабу, ставлення до Путіна та інавгурацію Лукашенка. Ми зібрали головні тези. 

Про себе

Свого часу я взяла на себе відповідальність — балотуватися в президенти Білорусі, і зробити це тільки за підтримки білоруських людей, бо бачила, що більшість білорусів хочуть того ж, чого хочу я. І саме білоруси давали мені сили рухатися далі. Так само я оголошую зараз себе національним лідером країни, тому що люди хотіли б, щоби я так себе називала, бо вони знають, за кого вони голосували, кого вони обрали.

Якщо ти лідер, ти повинен ухвалювати складні рішення, спираючись на волю народу, брати участь в міжнародних переговорах, що я зараз і роблю. Треба робити все можливе зі свого боку, щоб наблизити звільнення Білорусі від диктатора, щоб почати переговори по організації нових вільних, чесних виборів.

Про Путіна

Я згодна із твердженням Вероніки Цепкало, коли вона сказала: «Якби Путін зайняв позицію народу Білорусі, для нас він був би національним героєм». Це було б дуже, дуже мудре рішення мудрого керівника. Принаймні з точки зору білоруського народу. Та й російського теж. 

Якби в нас із ним відбулася розмова тет-а-тет, я сказала б, що білорусам вже не повернутися до того стану, в якому ми жили до нового часу, до цього року, що розумно з боку лідера Росії підтримати саме народ Білорусі. Думаю, що ми б знайшли, про що поговорити. Ми не хочемо жодної агресії всередині країни. Ми хочемо самі вирішувати, як нам рухатися далі, з яким президентом розвивати свою країну.                                               

Про подальші дії Координаційної ради

Координаційна рада продовжує свою роботу. Так, вона зараз без голови. Але це не означає, що вона не активна. Зараз усередині Координаційної ради ми визначаємо, як далі діяти. Ми розуміємо, що люди під ударом: як тільки когось висунуть до президії, його просто посадять. Тому йде велика робота всередині Ради. Я думаю, що скоро ми представимо і ЗМІ, і громадськості план подальших дій.

Про підготовку до виборів

Впевнена, що це займе трохи часу. Ми обговорювали термін від двох місяців до півроку. Тобто ми півроку виставляли як крайній термін. Але в ситуації, що склалася, ми будемо розглядати можливість того, щоб це відбулося в найкоротші терміни. Два-три місяці — це мінімальний термін, який необхідний для того, щоб люди прочитали представлені кандидатами програми.

Якщо Лукашенко залишиться

Народ не хоче бачити такий розвиток подій… Давайте не будемо говорити про те, що буде. У нас є мета, ми йдемо до цієї мети. Звичайно, наші плани можуть змінюватися в залежності від того, як змінюється ситуація в країні.

Про гарантії безпеки для Лукашенка

Це все можна обговорити. Звичайно, якщо мирно піде, по-людськи, то така ймовірність (надання гарантій безпеки — ред.) є. Можна навіть сказати, що є впевненість. Особисто я повинна говорити за всіх людей. І думка всіх людей буде враховуватися в цьому питанні.

Поділитись: