«Ясно, на чиїй стороні»: Лукашенко заявив про готовність втрутитися у війну на Донбасі у разі загострення
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна не залишиться осторонь, якщо Захід «розв'яже війну» на Донбасі або на кордоні з Росією. За даними американської розвідки, на початку 2022 року РФ може атакувати Україну зі сторони Білорусі.
Про слова Лукашенка повідомляє пресслужба самопроголошеного президента.
Лукашенко заявив, що якщо Захід «знову розв'яже війну» на Донбасі чи на кордоні з Росією, Білорусь не залишиться осторонь. «І ясно, на чиїй стороні ми будемо», — додав він.
«Вони це розуміють, тож почали посилювати свій північний, білорусько-український кордон. Хоча для цього жодних фактичних причин сьогодні немає. Там абсолютна тиша і навіть спокійніше, ніж було раніше», — заявив Лукашенко.
Самопроголошений президент каже, що Україна виводить на кордон з Білоруссю війська та заявляє про це відверто. За його словами, там близько 8 тисяч військових. Проте Нацполіція України запевнила, що біля прикордонних територій просто проводили навчання силових структур.
Лукашенко також зазначив, що у нього немає відомостей про ймовірне вторгнення Росії в Україну. За його словами, якби такі задуми були, то білоруські військові про це знали б.
Що відомо про ймовірний напад Росії?
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Наразі, за даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.
Американські розвідники, відповідно до сценарію, яким поділився Bloomberg, вважають, що Білорусь може бути одним із трьох напрямків нападу РФ.
Міністр оборони України Олексій Резніков натомість заявляв, що не вірить у «велику переможну війну Росії над Україною», і додав, що ЗСУ наразі на високому рівні.
А речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав інформацію про загрозу нападу на Україну «штучно створеною істерикою». Він припустив, що це Київ хоче почати військові дії, щоби звільнити окуповані території. Пєсков запевняє, що Росія не має жодних агресивних планів щодо України та «не збирається ні на кого нападати».
Стягування російських військ
Ще з квітня 2021 року біля кордону з Україною та в окупованому Криму відбувалося значне підвищення військової активності. Тоді українська розвідка повідомляла, що РФ готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі.
22 квітня Росія оголосила, що починає відводити своїх військових від кордонів України, де вони нібито зібралися для навчань. Проте Київ у травні, а потім у вересні заявив, що російська армія залишається біля українського кордону.
За даними CNN, зараз адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість відправлення військових радників і додаткового озброєння в Україну через загрозу наступу Росії. Допомога може передбачати протитанкові ракети Javelin, міномети, а також переносні зенітно-ракетні комплекси «Стінгер».
Автор: Маркіян Климковецький
- Поділитися: