Останні події, пов'язані з рішеннями Конституційного Суду України, дають вагомі підстави вважати, що існує цілісний план, спрямований проти основ української державності.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов на закритому засіданні РНБО 29 жовтня.

Він заявив, що не можна не помітити, що скандальне рішення КСУ про скасування кримінальної відповідальності за недостовірну інформацію в деклараціях було ухвалено одразу після закінчення місцевих виборів.

«Синхронізація цих подій свідчить про цілеспрямованість і продуманість антидержавних дій.Виникає запитання, які зовнішні і внутрішні сили диригують цією ситуацією? Хто зацікавлений у максимальному послабленні української влади і згортанні європейської інтеграції?», ㅡ зазначив Данілов.

Він зазначив, що Конституційний суд ухвалює персонально спрямовані рішення щодо антикорупційних органів та руйнує антикорупційне законодавство, а разом з тим ㅡ досягнення України на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції.

«На жаль, простежується аналогія з подіями 2010-2014 років, коли відбувалася активізація російських «агентів впливу», згортався європейський вектор розвитку, а Конституційний Суд часів Януковича своїм рішенням дав можливість узурпувати владу. Наслідки відомі…», ㅡ заявив Олексій Данілов.

Про що йдеться?

27 жовтня Конституційний суд України на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації.

Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо недостовірного декларування майна чиновниками.

Очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник уточнив, що наразі таких справ понад 100, близько 20 вже розглядаються у судах. Він нагадав, що подібна історія вже була, коли Конституційний суд скасував відповідальність за незаконне збагачення, а справи про розкрадання посадовців закрили.

Також раніше відібрав у НАБУ можливість подавати позови з вимогою скасовувати корупційні угоди держпідприємств. А 28 серпня Конституційний суд України визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро.Окружний адміністративний суд Києва дав місяць на те, щоб Ситника викреслили з Єдиного державного реєстру як директора НАБУ. Однак Мін'юст відмовився прибирати Ситника з реєстру, бо немає на це повноважень.

Поділитись: