Голова Фонду державного майна України Віталій Трубаров провів переговори з очільниками українського офісу Європейського банку реконструкції та розвитку та домовився про сприяння проведення великої приватизації в Україні.

Зокрема, ЄБРР допоможе знайти шляхи вирішення кризової ситуації із приватизацією Одеського припортового заводу, яка наразі заморожена через судову тяганину.

«Зокрема, під час зустрічі обговорили шляхи вирішення кризової ситуації на Одеському припортовому заводі і можливість якнайшвидшого розв'язання проблеми із затвердженням інвестиційного радника з приватизації Pericles Global Advisory», — повідомив Трубаров.

Раніше з метою розмороження процесу приватизації, у Фонді держмайна звернулись зо допомогою до Міжнародного валютного фонду.

29 листопада 2018 року компанія «Грант Торнтон», яка програла конкурс на інвестиційного радника великої приватизації, зірвала перше судове засідання у справі щодо оскарження конкурсу.

Зазначимо, що обрання інвестиційних радників є одним з етапів проведення приватизації великих державних компаній, що відбувається за новим законодавством України. Зокрема, серед обов'язків інвестиційних радників проведення підготовки конкретного об'єкта приватизації до продажу.

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

Поділитись: