Європейський банк реконструкції та розвитку надав українській компанії Fozzy Group (що володіє мережами супермаркетів «Фора» та «Сільпо») 60 мільйонів доларів кредиту на оновлення супермаркетів та відкриття першого «зеленого» супермаркету.

Про це повідомляють у пресрелізі української компанії.

«Довгостроковий кредит банку на суму до $60 млн сприятиме реалізації інвестиційної програми Fozzy Group та допоможе цьому українському рітейлеру продуктів харчування відкрити та оновити 41 супермаркет «Сільпо» та 29 магазинів «Фора». Кредит може вибиратися не лише у доларах, а й в євро чи гривні», — повідомляють там.

За отримані від ЄБРР кошти планують відкрити перший в Україні супермаркет, який буде відповідати принципам екологічності будівель (BREEAM), які використовуються для екологічного будівництва. Такий супермаркет буде мати систему теплопостачання на базі земляного теплового насосу та холодильне обладнання, яке не використовує шкідливий для довкілля фреон. Також очікується, що будівля супермаркету буде автономною та отримуватиме електроенергію з відновлювальних джерел енергії.

Fozzy Group — одна з найбільших торговельно-промислових груп в Україні, яка розвиває роздрібні мережі різних форматів («Сільпо», «Фора», Fozzy C&C, Trash! тощо) з більш ніж 560 магазинами по всій країні. Група також займається виробництвом продуктів харчування, банківським і ресторанним бізнесом, логістикою, а також має власного оператора поштової доставки.

Раніше ЄБРР уклав з Національним банком України валютний своп, який передбачає, що ЄБРР зможе купити гривні на 500 мільйонів доларів та використати їх для кредитування українського бізнесу.

Також повідомлялося, що ЄБРР виділив 900 мільйонів євро на ремонт доріг в Україні. Також банк виділив 250 мільйонів євро на програми підтримки малого та середнього бізнесу.

Поділитись: