Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) уклав з Національним банком України валютний своп, який передбачає, що ЄБРР зможе купити гривні на 500 мільйонів доларів та використати їх для кредитування українського бізнесу.

Про це повідомляють у пресслужбі Національного банку України.

Своп — це угода з купівлі/продажу валюти на закріплених умовах зі зворотним обміном цієї валюти у майбутньому. Така операція дозволить ЄБРР отримати гривні, які ця організація планує використати на кредитування українського бізнесу, що постраждав від карантину.

«Водночас купівля валюти Національним банком у ЄБРР на умовах своп сприятиме зростанню міжнародних резервів України. Це позитивно позначиться на настроях учасників фінансового ринку і підсилить спроможність Національного банку досягати своїх цілей з підтримання цінової стабільності» , — пояснюють у Нацбанку.

Договір своп між ЄБРР та НБУ уклали на 2 роки з можливістю продовження. Мінімальна сума валюти, яку ЄБРР зможе обміняти на гривні в межах договору, складає 25 мільйонів доларів. Першу таку операцію Нацбанк очікує у найближчі тижні.

Гривневі кошти ЄБРР планує використати для того, аби поповнювати обігові ресурси українських компаній, що постраждали від карантину. 

Раніше повідомлялось, що ЄБРР виділив 900 мільйонів євро на ремонт доріг в Україні. Також банк виділив 250 мільйонів євро на програми підтримки малого та середнього бізнесу.

Поділитись: