Європейський банк реконструкції та розвитку скасував рішення про видачу компанії «МХП» Юрія Косюка багатомільйонного кредиту для розширення її діяльності у ЄС. Причиною рішення стало використання «МХП» «лазійки», яка допомогла експортувати курятину до ЄС без мит.

Про це повідомляє австрійське видання Kurier.

Зокрема, кредитні кошти компанія Косюка мала намір інвестувати у нещодавно придбаний завод у Словенії. Наразі рішення про виділення кредиту заблоковане.

У виданні зазначають, що корпорація Косюка має всі ознаки монополіста, який поступово розширюється. Так, «МХП» за рік виготовляє курятини більше, ніж її виробляють в усій Австрії. Тому експорт курятини в обхід умов угоди про вільну торгівлю міг призвести до значних збитків для європейських фермерів.

Зазначається, що відповідно до угоди про вільну торгівлю, ЄС встановлює квоти, в межах яких дозволяє ввозити ті чи інші товари, зокрема куряче філе, без мит. У разі вичерпання квоти всі подальші товари будуть оподатковуватись.

Компанія «МХП» Юрія Косюка обійшла квоту на експорт курячого філе, продаючи до ЄС філе з кісткою. Такий товар не підлягає квотування ЄС та може ввозитися без мит. Однак, після потрапляння на територію ЄС такі філе оброблювались, а кістка видалялась.

Зазначимо, що «МХП» є найбільшим виробником курятини в Україні. У 2017 році компанія отримала 230 мільйонів доларів чистого прибутку. За даними журналістів, у 2018 році «МХП» Косюка отримала 25% всіх аграрних дотацій держави.

Поділитись: