В межах угоди про валютний своп між Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Національним банком українські підприємці зможуть отримувати пільгові кредити від ЄБРР у гривні.

Про це повідомили у Міністерстві фінансів України.

Видача кредитів саме у гривні має зменшити ризики того, що курс валют несподівано зросте і підприємці, які отримають кредити від ЄБРР, не зможуть їх погасити. Самі кредити видаватимуть бізнесу, що постраждав від карантину.

«Бізнес отримуватиме кредит від ЄБРР в гривні, таким чином не нестиме ризики, пов'язані з обміном валюти», — пояснили у Мінфіні.

Там додають, що ЄБРР — один з найбільших інвесторів в економіку України. Станом на початок травня 2020 року установа профінансувала 464 проєкти на загальну суму 14,82 мільярда євро.

Своп — це угода з купівлі/продажу валюти на закріплених умовах зі зворотним обміном цієї валюти у майбутньому. Така операція дозволить ЄБРР отримати гривні, які ця організація планує використати на кредитування українського бізнесу, що постраждав від карантину.

Раніше повідомлялось, що ЄБРР виділив 900 мільйонів євро на ремонт доріг в Україні. Також банк виділив 250 мільйонів євро на програми підтримки малого та середнього бізнесу.

Поділитись: