Уряд Молдови підписав угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку, в межах якої країні нададуть акредитив на 50 мільйонів доларів для закупівлі газу у Нафтогазу за умов, якщо транзит російського газу зупиниться з 1 січня 2020 року.

Відповідну угоду підписали прем'єр-міністр Молдови Іон Кіку та керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, передає «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні ми підписали угоду, яка забезпечить Молдову газом у якості резервного сценарію. Підкреслюю, це резервний варіант, який буде застосований тільки у випадку припинення транзиту газу через Україну», — повідомив Іон Кіку.

За його словами, 50 мільйонів доларів буде використано лише за умови, що транзит газу через Україну зупиниться, а у місцевої газової компанії «Молдова-газ» не буде коштів на пошук альтернативних шляхів закупівлі газу.

В межах угоди передбачено, що український Нафтогаз закупить на європейських ринках близько 400 мільйонів кубометрів газу, який поставлять до Молдови.

Зазначимо, що Молдова імпортує газ з Росії в межах контрактів з Газпромом. Однак цей газ постачається до Молдови через газотранспортну систему України. Інших шляхів постачання газу до країни, окрім як через України, немає.

З 1 січня 2020 року транзит російського газу через Україну може припинитися, через те, що тоді закінчується дія контракту між Нафтогазом та Газпромом про транзит. Нового контракту ще не уклали. Без контракту Газпром не зможе постачати газ Молдові і країна може залишитися без газу посеред зими.

Раніше колишня прем'єрка Молдови Майя Сату висловлювала занепокоєння, що з 1 січня країна може залишитися без газу через те, що Україна та Росія не можуть домовитися про нову угоду про транзит.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile