Світ

ЄС готується відкласти Brexit щонайменше до липня — The Guardian

The Guardian
Світ/ЄС готується відкласти Brexit щонайменше до липня — The Guardian
Зберегти
Вигляд
Європейський союз готується відкласти вихід Великої Британії з об’єднання щонайменше до липня, оскільки вважають, що парламент не підтримає угоди про Brexit, на якій наполягає прем’єр-міністерка Британії Тереза ​Мей. Про це повідомляє британське видання The Guardian із посиланням на дипломатичні джерела.

ЄС вважає дуже малоймовірним, що Британія покине об’єднання 29 березня, якщо депутати британського парламенту не схвалять угоду. 

Очікується, що президент Європейської ради Дональд Туск скличе спеціальний саміт лідерів ЄС, який відтермінує дату Brexit. Однак для цього ЄС має отримати запит від Лондона. Представники ЄС сказали, що тривалість продовження переговорного періоду визначать на підставі причини для затримки, яку має оголосити Мей.

«Технічне» продовження до липня є першим можливим кроком, що дасть додатковий час для перегляду та ратифікації угоди про вихід з ЄС після того, як її підтримає більшість у парламенті.

«Якщо прем’єр-міністерка продовжить роботу і повідомить нам, що їй потрібно більше часу, щоб схвалити угоду в парламенті, то буде запропоновано технічне продовження до липня», — сказав виданню один із чиновників у Брюсселі.

Раніше міністр з питань Brexit заявляв, що уряд Британії не має наміру відтерміновувати вихід з ЄС.

Очікується, що голосування щодо Brexit у парламенті відбудеться 15 січня.

Більшість членів британської Консервативної партії, лідеркою якої є Мей, виступає проти запропонованої нею угоди з Брюсселем і вважає, що краще вийти з ЄС без угоди, ніж з такою.

Якщо депутати проголосують проти угоди, Сполучене Королівство або залишить ЄС без угоди, або відтермінує Brexit.

Нагадаємо, голосування щодо умов Brexit у британському парламенті повинне було відбутися 11 грудня, однак Мей сказала, що голосування відкладається. Вона вирішила відкласти остаточне голосування, адже серед депутатів не було достатньої підтримки положень угоди про вихід з ЄС.

Головним каменем спотикання стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія. У своєму виступі у парламенті Тереза Мей заявила, що вестиме перемовини з ЄС щодо змін до угоди. У Брюсселі наполягають: нинішній варіант угоди ― єдиний можливий. 

Раніше Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄС про Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Остаточно вийти з ЄС Британія має 29 березня 2019 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

Пов`язані новини