ЄС оцінить прогрес України на шляху до членства восени — глава Єврокомісії

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що восени 2023 року Україна отримає оцінку свого прогресу, зробленого як кандидатом на вступ до ЄС. На підставі цієї оцінки Європейська Рада ухвалить рішення про наступні кроки щодо членства України.

Про це вона повідомила 13 січня на пресконференції у Швеції, передає «Інтерфакс-Україна».

«Процес вступу — це процес, який іде "крок за кроком". Для нас зараз наступний важливий пункт, важливий етап — це "пакет розширення" восени, який відобразить прогрес, що його було зроблено з початку року, кожної країни-кандидата, яка хоче приєднатися до ЄС», — сказала фон дер Ляєн.

Вона назвала Україну «напрочуд амбітною і сильною та швидкою в досягненні результатів».

«Для нас важливо досягати разом з українським урядом якомога вищої якості, поєднуючи це зі швидкістю та амбіціями для того, щоб це відобразив восени звіт про розширення, що сприятиме, як можна сподіватися, цікавому та позитивному рішенню Ради», — зазначила президентка Єврокомісії.

13 грудня 2022 року міністри країн-членів ЄС на спільному засіданні підтвердили прогрес України у виконанні семи рекомендацій, необхідних для початку переговорів щодо членства в ЄС. Тоді зазначалося, що попередню оцінку Єврокомісія буде готова надати навесні.

Доповнено о 19:31. Прем'єр-міністр Швеції, яка зараз головує в ЄС, пояснив, що навесні Євросоюз планує дати усну оцінку України щодо членства, а восени буде формальна.

Євроінтеграція України

23 червня 2022 року Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Тепер для того, щоб розпочати переговори про вступ, Україна має виконати низку рекомендацій Єврокомісії.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголошувала, що Україна має продовжити боротьбу з корупцією, призначити голову САП та директора НАБУ, знизити вплив олігархів на економічне та політичне життя, ухвалити законодавство щодо процедур відбору суддів, а також — закон про ЗМІ, який увідповіднить українське законодавство з чинними стандартами ЄС.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук у грудні відзвітував, що Верховна Рада вже виконала свою частину роботи й ухвалила всі необхідні законопроєкти для виконання рекомендацій Єврокомісії. А втім, деякі з ухвалених документів зазнали критики.