Світ

ЄС підготував список товарів зі США, на які накладуть додаткові мита, якщо Трамп відновить торговельну війну

Интерфакс
Світ/ЄС підготував список товарів зі США, на які накладуть додаткові мита, якщо Трамп відновить торговельну війну
Зберегти
Вигляд
У Європейському союзі підготували перелік товарів, які ввозяться зі США, на які готові запровадити додаткові мита у тому разі, якщо адміністрація президента США Дональда Трампа запровадить мита на європейські автомобілі.

Зазначається, що загальна вартість товарів, ввезення яких у ЄС готові обмежити, складає 20 мільярдів євро на рік. У разі, якщо Трамп запровадить мита на європейські авто, що ввозятся до США, влада ЄС готова запровадити аналогічні заходи. Таким чином, американські товари стануть менш конкурентоздатними у Євросоюзі, адже їхня вартість зросте.

«Ми маємо бути готовими до симетричної та ефективної відповіді на будь-які нові торговельні обмеження, які США можуть запровадити проти нас», — повідомив генеральний директор Єврокомісії з питань торгівлі Жак-Люк Демарі.

Зазначимо, що у 2018 році Трамп повідомляв, що може накласти додаткові мита на автомобілі, що ввозяться до США з ЄС. Однак, влітку 2018 року лідери ЄС та США домовилися не запроваджувати обмежувальних заходів на товари одне одного.

22 червня 2018 року Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

9 березня 2018 року Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Пов`язані новини