У Єврокомісії повідомили, що у разі набуття чинності мит США на імпорт європейських автомобілів, там готові розглянути та запровадити аналогічний крок у відповідь.

У Єврокомісії повідомили, що у разі набуття чинності мит США на імпорт європейських автомобілів, там готові розглянути та запровадити аналогічний крок у відповідь.

Про це повідомляє Bloomberg.

«Представлення американських тарифів зустріне ідентичні штрафні заходи у відповідь», — повідомили у Єврокомісії.

Після твіту Трампа про мита на автомобілі з ЄС акції провідних європейських та американських автомобільних компаній різко обвалились.

Для європейських автомобільних виробників США залишається найбільшим ринком збуту. Зокрема, на США припадає близько 20% автомобільних поставок та 33% виручки від продажу.

Нагадаємо, що 22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%.

«З огляду на тарифи та торговельні бар’єри, запроваджені Європейським Союзом проти США та наших компаній та працівників, якщо ці тарифи у найближчий час не знімуть, ми введемо 20% тарифи на їхні автомобілі, що ввозяться в США. Будуймо їх тут!», — написав Трамп у своєму Twitter.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Раніше Європейська комісія пропонувала 25% мита на американські товари, наприклад, соки, одяг, мотоцикли тощо.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Поділитись: