ЄС попередив владу Венесуели про недоторканність опозиціонера Гуайдо

Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ Федеріка Могеріні від імені ЄС попередила владу Венесуели на чолі із президентом Ніколасом Мадуро, що зазіхання на свободу і безпеку голови Національних зборів Хуана Гуайдо викличуть чергову негативну реакцію міжнародного співтовариства.

Могеріні наголосила, що у Євросоюзі переконані, що рішення кризи у Венесуелі може бути тільки політичним, демократичним і мирним.

«У цьому відношенні будь-яка міра, яка може поставити під загрозу свободу, безпеку або особисту недоторканність Хуана Гуайдо, буде являти собою серйозну ескалацію напруженості і зустріне рішуче засудження міжнародного співтовариства», — підкреслила Могеріні.

Вона також нагадала, що члени Національних зборів користуються конституційним імунітетом, який необхідно повною мірою поважати. Вони повинні мати можливість здійснювати свої парламентські повноваження без погроз, в тому числі щодо членів їх сімей.

Нагадаємо, у травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.

23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.