Рада ЄС продовжила до 15 вересня 2019 року дію санкції проти Росії за порушення територіальної цілісності України та анексію Криму.

Відповідне рішення опублікували в офіційному журналі ЄС 15 березня.

Зазначається, що санкції стосуються як конкретних росіян, що причетні до анексії Криму, так і низки російських компаній. Крім цього, санкційний перелік розширили ще 8 росіянами за російську агресію у Керченській протоці.

Раніше стало відомо, що Євросоюз погодив введення санкцій проти 8 громадян Росії, причетних до захоплення українських суден з моряками у районі Керченської протоки у 2018 році. Очікується, що їм заборонять в’їзд до Євросоюзу та заморозять активи на території ЄС.

Ще раніше спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер повідомляв, що ЄС та США обговорюють нові санкції проти Росії за агресію в Керченській протоці.

29 грудня 2018 року набуло чинності рішення ЄС про продовження санкцій проти РФ за анексію Криму та агресію щодо України. Економічні антиросійські санкції здебільшого стосуються російського банківського та енергетичного секторів.

Як повідомлялось, США та ЄС майже узгодили пакет санкцій проти Росії за агресію у Керченській протоці.

За даними Bloomberg, санкції Заходу коштували Росії 6% ВВП.

Перші санкції проти РФ за анексію Криму та війну на Донбасі США запровадили у 2014-му. Обмеження торкнулися ключових секторів російської економіки. Під санкції потрапили «Роснафта», газова компанія «Новатек», державні Зовнішекономбанк і Газпромбанк, а також підприємства російського оборонно-промислового комплексу.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: