Світ

ЄС продовжить фінансову співпрацю з Іраном в обхід санкцій США

25 вересня, 2018 12:32
Світ/ЄС продовжить фінансову співпрацю з Іраном в обхід санкцій США
Зберегти
Вигляд
Європейський Союз створить спеціальний інститут для проведення фінансових операцій з Іраном в обхід санкцій США, вважає що Іран виконує умови «ядерної угоди».

Європейський Союз створить спеціальний інститут для проведення фінансових операцій з Іраном в обхід санкцій США, вважає що Іран виконує умови «ядерної угоди».

Про це заявила верховна представниця Європейського Союзу з питань зовнішньої політики Федеріка Могеріні на зустрічі з представниками Великої Британії, Франції, Німеччини, Росії, Китаю та Ірану в Нью-Йорку 25 вересня, повідомляє Deutsche Welle.

Майбутнє відомство створять для того, аби європейські компанії могли вести економічну співпрацю з Іраном без ризику потрапити під американські санкції.

Раніше ЄС виділив 18 млн євро допомоги Ірану попри відновлення санкцій США.

30 серпня Міжнародне агентство з ядерної енергії (МАГАТЕ) заявило, що Іран продовжує дотримуватись ядерних домовленостей, попри те, що США вийшли з них та оголосили про відновлення санкцій проти країни.

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану, через розкриття «таємних документів» про продовження розробки ядерної зброї Іраном.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану.

В ООН «глибоко розчаровані» виходом США з ядерної угоди з Іраном.

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю. Після чого Ізраїль перевів війська в стан підвищеної боєготовності через активність Ірану в Сирії.

Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.

Пізніше президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Президент Ірану Хассан Рухані попередив Сполучені Штати, що вони зіткнуться з «великим жалем», якщо Дональд Трамп вийде з ядерної угоди 2015 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини