Питання про виділення чергового траншу макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 500 мільйонів євро розглянуть після закінчення парламентських виборів.

Про це повідомив представник Євросоюзу під час прес-брифінгу присвяченому початку саміту Україна-ЄС, який пройде 8 липня, передає «Інетрфакс-Україна».

«Щодо виділення макрофінансової допомоги у розмірі 500 мільйонів євро, яку ще залишається виплатити, наріз ще немає конкретної дати. Для цього потрібно виконати низку заходів, які, зокрема, потребують голосування у парламенті, що неможливе до виборів», — повідомили у ЄС.

Там зазначають, що для продовження співпраці з Україною ключовим для ЄС є перебування України у програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом. Останній також планує відновити співпрацю з Україною після виборів.

Раніше про готовність надати Україні транш ЄС одразу після отримання траншу МВФ повідомляв віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович.

Раніше у Мінфіні прогнозували, що кошти мали надійти у березні 2019 року, однак цього не сталося.

11 грудня ЄС офіційно перерахував перший транш кредиту в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги Україні у розмірі 500 мільйонів євро.

500 мільйонів євро виділили у рамках макроекономічної програми для України, загальний обсяг якої складає 1 мільярд євро. Ці кошти є надзвичайно важливими для України, адже їх зарахують напряму до державного бюджету, що дозволить у стислі терміни розрахуватися за кредитними зобов’язаннями держави.

16 листопада президент підписав ратифікацію кредитної угоди з ЄС на 1 мільярд євро.

Нагадаємо, що парламент схвалив угоду про залучення 1 мільярду євро від ЄС 8 листопада.

14 вересня Україна та ЄС підписали кредитну угоду про залучення 1 мільярда євро.

Поділитись: