Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер підтвердив, що після остаточного виходу Британії з Євросоюзу, країни збережуть тісну співпрацю у сфері торгівлі та безпеки.

Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер підтвердив, що після остаточного виходу Британії з Євросоюзу, країни збережуть тісну співпрацю у сфері торгівлі та безпеки.

Про це Юнкер повідомив під час брифінгу у середу, 12 вересня, передає Reuters.

В той же час, за словами Юнкера, ЄС не буде йти на компроміси у ключових питаннях угоди про Brexit. Зокрема, Євросоюз не дозволить Британії на власний розсуд обирати, які умови угоди про спільний ринок виконувати, а які ні. Також ЄС не погоджується піти на поступки у питанні встановлення кордону між Британією та Ірландією.

Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що особисто вестиме переговори з ЄС.

9 липня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон подав у відставку. Таке рішення Джонсона оголосили за 30 хвилин до того, як Мей повинна була виступити перед парламентом щодо її нового плану Brexit.

Міністр з питань Brexit Девід Девіс подав у відставку через невдоволення результатами зустрічі з прем’єр-міністеркою Терезою Мей, на якій обговорювали план виходу з Європейського Союзу. За кілька годин у Британії призначили нового міністра з питань Brexit — ним став Домінік Рааб.

Джонсон і Девіс критикували план виходу Британії з ЄС, який погодив британський уряд. Королева Єлизавета ІІ дала королівську згоду на закон про Brexit. Цей план передбачає, зокрема збереження зони вільної торгівлі з ЄС:

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.  

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи

Поділитись: