Прем’єр Олексій Гончрук повідомив про підписання угоди з Євросоюзом, у межах якої ЄС виділить 26 мільйонів євро на підтримку малих фермерів України.

Про це Гончарук повідомив у Брюсселі, де проходить шосте засідання Ради асоціації Україна — ЄС.

«Була підписана угода про підтримку розвитку агросектора, малого фермерства України. Наші європейські партнери в рамках цієї угоди погодились надати 26 мільйонів євро на ці цілі», — сказав він.

Очільник уряду подякував представникам ЄС з цю допомогу й нагадав, що серед пріоритетів нинішнього Кабміну — «запровадження цивілізованого ринку землі».

«Й саме з фокусом на підтримку малого фермерства та сільського господарства», — додав Гончарук.

Нагадаємо, 28 грудня профільний комітет Ради рекомендував парламенту ухвалити закон про ринок землі у другому читанні.

В уряді повідомили, що після відкриття ринку землі мінімальна вартість гектару землі сільськогосподарського призначення складе 25-30 тисяч гривень за гектар. Крім цього, придбати землю дозволять лише безготівково, а продаж землі у 50-кілометровій зоні державного кордону заборонять.

11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.

13 листопада парламент попередньо підтримав закон про ринок землі. Згідно з законопроєктом, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проєкті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.

Наявність заборони на продаж землі та відсутність ринку сільськогосподарських земель в Україні призводить до того, що економічне зростання недоотримує близько 1% від валового внутрішнього продукту щороку, зазначив головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку Сергій Гурієв.

Зазначимо, що через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні (дію мораторію на продаж) єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є її здача в оренду. Договори на оренду землі зазвичай є довгостроковими та укладаються в середньому на 8-10 років. При цьому, вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок — неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile