Програма підтримки Євросоюзом України є найбільшою за всю його історію

Програма підтримки Євросоюзом України є найбільшою за всю його історію

Про це заявила Федеріка Могеріні, представниця ЄС з питань закордонних справ на конференції з питань реформ в Україні у Копенгагені.

«13 млрд євро — це найбільший пакет макрофінансової допомоги, який коли-небудь затверджували в ЄС», — заявила Могеріні.

Вона повідомила, що Україна провела багато важливих реформ, проте наразі існує велика потреба у проведенні антикорупційних реформ, які б забезпечили верховенство права в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Реформи на експорт або з чим уряд їде на конференцію в Данію

26 червня Рада ЄС остаточно затвердила 1 мільярд євро макрофінансової допомоги України.

Пропозиція про виділення Україні чергового траншу надійшла до парламенту 9 березня, 17 та 23 травня рішення про пакет фіндопомоги розглянули у першому читанні Європарламенту, а 29 травня виділення мільярда євро Києву схвалила рада ЄС.

Гроші, виділені Євросоюзом, мають надійти на рахунок уряду на відміну від допомоги Міжнародного валютного фонду, яка нараховується Нацбанку України.

Однак наголосимо, що Євросоюз хоч і виділить Україні мільярд євро допомоги, Україна може їх не отримати через відмову скасувати мораторій на експорт лісу.

Метою макрофінансової допомоги Євросоюзу є економічна стабілізація України та програма проведення структурних реформ.

Це буде вже третій пакет фінансової допомоги ЄС Києву з 2014 року. Перший транш допомоги ЄС Україні на суму 1,6 мільярда євро, надійшов Україні у 2014 році. Другий транш на 1,8 мільярдів євро — у 2015 році.

У квітні міністр фінансів заявляв, що новий транш від ЄС надійде після скасування мораторію на експорт лісу.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

За розрахунками ЄС, новий пакет макрофінансової допомоги, разом з коштами, виділеними МВФ, має покрити потреби України на економічну стабілізацію та проведення структурних реформ у найближчі 2-2,5 роки.

Раніше у Національному банку заявили, що Україні потрібні 2 транші МВФдо 2019 року для макроекономічної стабільності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: