Євросоюз закликав Україну покращити інвестиційний клімат та зняти заборону на експорт лісу-кругляка.

«ЄС закликав Україну продовжити боротьбу з прихованими інтересами для покращення ділового та інвестиційного клімату, негайно скасувати торговельні подразники, у тому числі мораторій на експорт лісу-кругляка», — йдеться у заяві за підсумками засідання Ради асоціації Україна-ЄС.

Зазначається, що українська сторона у раді підтвердила свої обов’язки з реформи системи технічного регулювання та зобов’язалася спростити торговельні бар’єри з ЄС.

Раніше стало відомо, що Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. Більше того, Україна експортує нелегальну деревину, зокрема, для постачальників IKEA.

Як повідомлялося, з початку запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку обсяги вирубок не зменшилися, водночас збільшилась кількість випадків контрабанди та незаконного вивезення деревини з України.

Раніше журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

Також повідомлялося, що ЄС оштрафував Польщу за незаконні рубки лісу на території Біловезької пущі.

Поділитись: