Європейський суд із прав людини відмовився заборонити екстрадицію в Нідерланди фігуранта справи про збиття над Донбасом малазійського Boeing рейсу MH17 Володимира Цемаха.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» із посиланням на адвоката Цемаха Анатолія Кучерену.

«Розчаровані рішенням ЄСПЛ відхилити наш запит на схвалення забезпечувального заходу, який дозволив би заборонити екстрадицію Цемаха в Нідерланди», — сказав Кучерена.

Він зазначив, що, попри таке рішення Страсбурзького суду, «продовжить шукати інші шляхи щодо захисту інтересів Цемаха».

Адвокат також наголосив що особисто не отримував офіційної відповіді від Страсбурзького суду.

«Не менш дивним видається твердження ЄСПЛ щодо того, що на мою адресу своєчасно направлялися відповіді на всі звернення. Я нічого не отримував від ЄСПЛ, не зрозуміло, куди це все надсилали», — сказав адвокат.

Нагадаємо, у червні 2019-го українські спецслужби вивезли з непідконтрольної частини Донеччини зенітника «ДНР» Володимира Цемаха, який на одному з відео каже, що «ховав Бук». Однак у вересні влада України передала його Росії у межах обміну полонених.

Нідерланди офіційно надсилали Росії запити щодо екстрадиції Цемаха, але Москва відмовила у цьому, й Цемах повернувся на непідконтрольну частину Донеччини.

У вересні слідство змінило статус Цемаха зі свідка на підозрюваного.

Сам Цемах подав позов до Європейського суду з прав людини проти України і Нідерландів.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

Поділитись: