Європейський суд з прав людини відмовив Національному антикорупційному бюро України у знятті імунітету з колишнього народного депутата Верховної Ради Георгія Логвинського.

Про це повідомила «Європейська правда».

Зазначається, що Логвинський як чоловік судді ЄСПЛ Ганни Юдківської захищений від кримінального переслідування міжнародним правом.

У ЄСПЛ заявили, що НАБУ звернулося до суду з проханням з’ясувати, чи має Логвинський імунітет від кримінального переслідування, а якщо має — то зняти його.

Українські слідчі намагалися позбавити Логвинського міжнародного захисту в межах розслідування справи про шахрайську схему, за якою Україна виплатила 54 млн грн приватній компанії Золотий Мандарин за рішенням ЄСПЛ.

Одночасно із цим ЄСПЛ заявив, що НАБУ порушило Конвенцію про імунітети та привілеї Ради Європи та принципи неупередженого розслідування.

«Деякі слідчі заходи, проведені НАБУ — у тому числі приховане спостереження — поширювалися на Логвинського із чітким наміром збирання доказів стосовно нього і проведення розслідування щодо нього», — зазначили в ЄСПЛ.

Своєю чергою, у НАБУ зауважили, що стосовно решти фігурантів справи, розслідування продовжується.

«Рішення ЄСПЛ стосується виключно одного з фігурантів розслідування і фактично унеможливлює повідомлення йому про підозру до позбавлення імунітету. Водночас, досудове розслідування стосовно решти 6 учасників корупційної схеми, серед яких — колишній урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ, перший заступник міністра юстиції, бенефіціар приватної компанії та ще три особи, наближені до екснардепа, — триває», — наголосили у відомстві.

У Бюро зауважили, що учасники схеми отримали підозри, а Вищий антикорупційний суд обрав підозрюваним запобіжні заходи.

«Спроби притягнення до кримінальної відповідальності близьких родичів суддів ЄСПЛ є одиничними. В Україні такої практики взагалі не існувало. Така ситуація ускладнила роботу слідства, що, в кінцевому підсумку, вплинуло на суть рішення, ухваленого ЄСПЛ щодо родича судді цього суду», — додали у НАБУ.

Нагадаємо, у січні НАБУ вручило підозру шістьом імовірним учасникам схеми з розкрадання бюджетних коштів за допомогою механізму звернення громадян до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Ще у квітні 2018-го повідомлялось, що Логвинський фігурує у справі «Золотого мандарину», але він сам це заперечував.

Поділитись: