Світ / Сусідні країни

ЄСПЛ вимагає від РФ пояснень через рішення суду забрати 4 дітей у мешканки Чечні

«Правова ініціатива»
Світ/Сусідні країни/ЄСПЛ вимагає від РФ пояснень через рішення суду забрати 4 дітей у мешканки Чечні
Зберегти
Вигляд
Європейський суд з прав людини направив запит російському уряду через рішення суду віддати опіку над її 4 неповнолітніми дітьми батьку померлого чоловіка.

Про це повідомляє правозахисна організація «Правова ініціатива».

У 2016 році Луїза Тапаєва звернулася до Урус-Мартиновського суду в Чечні з вимогою надати їй опіку над 4 неповнолітніми дітьми, яких після смерті чоловіка забрав свекор. Суд відмовив жінці, але Верховний суд Чечні у травні 2017 року ухвалив рішення про те, що діти мають проживати з матір’ю.

Водночас виконавчі дії у цій справі не проводилися: діти залишалися зі свекром, його не оголошували у розшук і не притягали до відповідальності, а жінка навіть не знала, де перебувають її діти. Більш того, у квітні 2018 року захист свекра подав до суду скаргу і виграв справу. Після цього Тапаєва звернулася до ЄСПЛ.

Як зазначають правозахисники, жінки на Північному Кавказі часто стикаються з невиконанням рішення судів щодо опіки над дітьми та встановлення їхнього місцеперебування.

«Влада республік Північного Кавказу іноді мовчки, іноді прямо підтримує місцеві звичаї щодо опіки над дітьми», — йдеться у повідомленні.

ЄСПЛ направив запитання російському уряду у справі Тапаєвої, вказавши на порушення статей 8 (право на сім’ю) та 14 (дискримінація за гендерною ознакою) Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Крім того, в комюніке ЕСПЛ ідеться, що суд готовий розглянути питання щодо системності порушення прав жінок на Північному Кавказі в контексті сімейного права, а також дискримінаційні норми, які підтримує місцева влада.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Боротьба за права жінок на стадіоні в Ірані: хакери, преса та футбол

Як повідомлялося, згідно з доповіддю правозахисної організації Human Rights Watch (HRW), посадовці Північної Кореї здійснюють сексуальне насильство над жінками у країні майже з повною безкарністю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нас беруть напрокат, купують, отримують в подарунок» — колишня бранка бойовиків ІДІЛ (21+)


Більше про:
# ЄСПЛ
Пов`язані новини