Колишній заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Євген Рищук переміг на виборах глави Олешківської об'єднаної територіальної громади на Херсонщині. Його раніше називали причетним до нападу на активістку Катерину Гандзюк.

Про перемогу Рищука пише місцеве видання «Міст» з посиланням на декількох кандидатів, які визнали свою поразку.

Рищук балотувався як самовисуванець. На посаду Олешківської ОТГ претендували загалом дев’ять кандидатів.

Хто такий Рищук

Активісти вважають, що Євген Рищук причетний до нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Її батько, чоловік та друзі наголошують на тому, що замовників було декілька. Зокрема, називають прізвища тодішнього голови Херсонської ОДА та його заступників — Андрія Гордєєва та Євгена Рищука. Останні це заперечують. 

Євген Рищук під час допиту зазначав, що «не знав Катерину Гандзюк, вона була йому нецікава, не мав із нею конфліктів, а також конфліктів з її оточенням». Казав, що йому невідомо, хто міг замовити напад, але він до цього не причетний.

Водночас один з фігурантів справи Гандзюк Олексій Левін в інтерв'ю журналістам зізнавався, що заступник голови Херсонської ОДА Євген Рищук просив «якось покарати» активістку.

Після вручення підозри голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру у справі про напад на Гандзюк, Рищука відсторонили від посади в ОДА, а потім звільнили.

У 2019 році Рищук балотувався до Верховної Ради по 186 округу у Херсонській області, але програв вибори.

У вересні 2019 року Рищук влаштував бійку на Дні села Праві Саги. Йому вручили підозру в хуліганстві, справу досі розглядає суд.

Справа Гандзюк

31 липня 2018 року херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.

Замовником нападу на Гандзюк слідство вважає главу Херсонської облради Владислава Мангера. Його затримали для примусового приводу до суду. Організатором злочину слідство вважає Олексія Левіна (Москаленка), який втік у Болгарію, але потім був пійманий та екстрадований до України.

Справу щодо ймовірних організатора та замовника нападу на Гандзюк передали до суду наприкінці липня. Ще раніше п'ятьох фігурантів нападу засудили до тюремних строків від трьох до шести років.

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що за його каденцію мають посадити замовників нападу на Катерину Гандзюк.

Поділитись: