Неформальна група «друзів європейської України» в Європейському парламенті написала листа керівництву корпорації Apple, закликаючи відновити коректне позначення території анексованого Росією Криму як української в її додатках.

Текст листа, датованого 6 грудня, оприлюднив постійний представник України при ЄС Микола Точицький у своєму Twitter.

У ньому, зокрема, зазначається, що позначення Криму як російського в додатках Apple на території Росії «засвідчує тривожну поступку впливу російського уряду». «Розмивання територіального суверенітету серед геополітичного конфлікту є досить тривожним — міжнародне право повинно мати більшу цінність за матеріальний прибуток», — йдеться в листі.

Євродепутати нагадали позицію Сполучених Штатів та Європейського Союзу щодо невизнання анексії Криму Росією.

«Наше послання чітке: жодна країна не є вищою за міжнародне верховенство права, тож викликає тривогу той факт, що потужні приватні компанії, як-от Apple, бажають торпедувати згадані закони для підтримання комерційних відносин із Російською Федерацією», — стверджують вони.

Наприкінці звернення євродепутати закликають компанію якнайшвидше відновити коректне позначення Криму як частини України в додатках Apple «Карти» і «Погода». «Розраховуємо на співпрацю з вами, аби допомогти вам повністю виправити помилку й провадити майбутню діяльність із більшим урахуванням політичних питань», — йдеться в тексті листа.

В іншому листі від 3 грудня група євродепутатів закликала лідерів Франції та Німеччини посприяти негайному визволенню всіх українських бранців, яких утримує Росія.

Група «друзів європейської України» в Європейському парламенті була створена 24 вересня. Її очолив євродепутат із фракції «Оновити Європу» Пятрас Ауштрявічюс.

Наприкінці компанія Apple почала показувати анексований Крим як частину Росії в додатку «Погода», але тільки з території Росії. В Apple рішення пояснили ухваленням нового закону в РФ та пообіцяли «глибше поглянути на політичне маркування «спірних територій».

Представництво президента України Володимира Зеленського в Автономній Республіці Крим звернулося до компанії Apple через позначення анексованого півострова як частини Росії в додатку «Погода». А на сторінці Apple в Facebook користувачі запустили флешмоб #CrimeaIsUkraine через те, що в компанії позначили анексований Крим територією Росії.

Напередодні, в квітні 2019 року, депутати Держдуми звернулися до російського підрозділу Apple з вимогою «виправити» приналежність Криму на карті. Наприкінці травня такі поправки внесли у додаток «Карти» від Apple, але в «Погоді» досі Крим був українським.

Компанія запровадила зміни відповідно до стандартів про спірні території, згідно з якими приналежність відображається відповідно до політики країни. Тому, якщо зайти в сервіси Apple з України, то Крим відображається як частина української території. За аналогічним принципом працює сервіс Google Maps.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Поділитись: