Євродепутати розкритикували спроби звільнити директора Антикорупційного бюро
Група депутатів Європарламенту розкритикувала спроби певних політичних сил в Україні дискредитувати та відправити у відставку керівництво Національного антикорупційного бюро.
Про це йдеться в заяві, яку отримала редакція hromadske і яка адресована президенту України Володимиру Зеленському.
«Ми стурбовані через нещодавні спроби підірвати незалежність Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), спроби спеціально і незаконно звільнити його директора. Дуже важливо забезпечити цілісність і незалежність українських антикорупційних установ шляхом дотримання законів», — йдеться у заяві.
Євродепутати зазначили, що ефективність керівництва НАБУ повинен визначати лише незалежний і перевірений аудит, який проводитимуть авторитетні спеціалісти з міжнародним досвідом.
«Ми хотіли б наголосити, що створення і гарантія незалежності НАБУ було однією з головних умов лібералізації візового режиму між ЄС і Україною», — зазначили парламентарі та висловили готовність надалі співпрацювати з депутатами Ради для впровадження реформ в Україні.
Раніше низка громадських організацій виступила із заявою про політично вмотивовані рішення щодо Офісу генпрокурора та Антикорупційного бюро. Зокрема, вони наполягають, що посади генпрокурора та директора Національного антикорупційного бюро України «стали розмінною монетою в політичних іграх».
Нагадаємо, 7 лютого у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про звільнення керівника НАБУ Артема Ситника. Постанову підписали 216 депутатів.
Згідно з законом про НАБУ, Рада може звільнити директора цього відомства за наявності підстав та за пропозицією не менш як третини народних депутатів.
Однак, за цим же законом, вчинення адмінправопорушення, пов'язаного з корупцією, не є підставою для звільнення директора НАБУ, хоча і є підставою для звільнення, наприклад, детектива НАБУ. До того ж для реєстрації постанови про звільнення директора НАБУ має бути обвинувальний вирок суду за вчинення злочину.
Раніше щодо Ситника відкрили адміністративне провадження через можливу корупцію. Воно стосується відпочинку Ситника у Рівненській області, який розцінили як корупцію. У зв’язку з цим він опинився у реєстрі корупціонерів. Ситника зобов’язали сплатити штраф у розмірі 3400 грн. Сам він стверджує, що це продовження історії з рюкзаками від міністра, який «жадає помсти».
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков тоді відповів, що Ситник «шукає привід виправдати свою корупцію, звинувачуючи інших».
Ситник обіймає посаду директора НАБУ ще з 2015 року після того, як переміг на конкурсі.
- Поділитися: