Євродепутати закликали працювати над переговорами про вступ України до ЄС — резолюція

Напередодні саміту Україна — ЄС депутати Європарламенту схвалили резолюцію, у якій укотре підтримали членство України в ЄС. Але наголосили: процес вступу має ґрунтуватися на заслугах.

Про це повідомили у пресслужбі Європарламенту.

У тексті ухваленої резолюції євродепутати вимагають від ЄС працювати над початком переговорів про вступ і підтримати дорожню карту, яка окреслює подальші кроки для приєднання України до єдиного ринку ЄС.

При цьому євродепутати наголошують, що вступ до Євросоюзу «є процесом, що ґрунтується на заслугах», що передбачає дотримання відповідних процедур, а також виконання необхідних реформ і критеріїв вступу.

У цій резолюції Європарламент також звернувся до української влади, закликавши якнайшвидше запровадити суттєві реформи для ефективного узгодження з критеріями членства в ЄС.

Підтримка України

Лідерів на майбутньому саміті Україна — ЄС депутати закликають визначити пріоритетним комплексний пакет заходів з відновлення для України. Для цього пропонують використовувати заморожені активи російського центробанку, а також активи російських олігархів.

Також ЄП закликає країни Євросоюзу збільшити та прискорити військову допомогу Києву, зокрема надання зброї, а також істотну політичну, економічну, інфраструктурну, фінансову й гуманітарну підтримку.

Санкції

З-поміж іншого євродепутати зазначають, що потрібні більш жорсткі санкції проти кремля. У резолюції закликали якнайшвидше ухвалити десятий пакет санкцій, постійно й активно пропонувати нові сектори та осіб для санкцій; накласти санкції на компанії «Лукойл» і «Росатом», які все ще присутні на ринку ЄС тощо.

Резолюція також повторює заклики євродепутатів щодо негайного й повного ембарго на імпорт ЄС викопного палива та урану з росії, а також до цілковитої відмови від газопроводів Nord Stream 1 і 2 у Балтійському морі.

Про саміт Україна — ЄС

Ці саміти регулярно проводяться за участю президента України, президента Європейської Ради та президента Європейської Комісії, щоб підбити підсумки співпраці між Україною та ЄС за рік, що минув, визначити пріоритети взаємодії на найближче майбутнє, обговорити розвиток ситуації в Україні та ЄС, а також узгодити позиції щодо актуальних міжнародних питань.

24-й саміт відбудеться вже 3 лютого. Ключовим питанням має стати перспектива якнайшвидшого початку переговорного процесу про вступ України до Євросоюзу. Так, українська сторона готується представити на саміті результати виконання семи рекомендацій Єврокомісії для вступу.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що в України є «дуже амбітний план» приєднатися до Європейського Союзу протягом наступних двох років. Тож 2023-го українська сторона хоче мати передвступну стадію переговорів.

Шмигаль сподівається, що Україна зможе зробити «суттєвий ривок уперед» на саміті, зокрема щодо угоди про безвізовий режим для промислових товарів, призупинення мита на український експорт ще на рік, та «активний прогрес» щодо приєднання до платіжної схеми SEPA і включення до зони мобільного роумінгу ЄС.