На Саміті Україна — ЄС обговорять санкції проти індустрії ракет росії — Кулеба
На Саміті Україна — ЄС, який відбудеться 3 лютого в Києві, обговорять нові санкції ЄС, зокрема щодо російської індустрії ракет і безпілотників та атомної індустрії.
Про це сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу 31 січня.
Українська сторона готується представити на саміті результати виконання всіх семи рекомендацій Єврокомісії для вступу України в ЄС. Кулеба заявив, що влада очікує позитивної оцінки наших зусиль.
Ключовим питанням має стати перспектива якнайшвидшого початку переговорного процесу про вступ до Євросоюзу.
Також українська сторона розраховує на значний прогрес у наближенні до внутрішнього ринку Євросоюзу, взаємодії в енергетичній сфері та сфері відновлювальних газів.
Окремими темами стануть безпекова ситуація, втілення «формули миру», яку пропонує президент Володимир Зеленський, притягнення росії до відповідальності та післявоєнна відбудова України.
Кулеба заявив, що наразі також планується до підписання низка галузевих документів, які перебувають на розгляді сторін.
Про саміт Україна — ЄС
Ці саміти проводяться на підставі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за участю президента України, президента Європейської Ради та президента Європейської Комісії.
Зустрічі в межах самітів надають сторонам можливість на найвищому рівні підбити підсумки співпраці між Україною та ЄС за рік, що минув, визначити пріоритети взаємодії на найближче майбутнє, обговорити розвиток ситуації в Україні та ЄС, а також узгодити позиції щодо актуальних міжнародних питань.
Попередній, 23-й Саміт Україна — Європейський Союз відбувся 12 жовтня 2021 року в Києві. 24-й саміт відбудеться вже 3 лютого.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів Politico, що в України є «дуже амбітний план» приєднатися до Європейського Союзу протягом наступних двох років. Тож у 2023 році українська сторона хоче мати передвступну стадію переговорів.
Шмигаль сподівається, що Україна зможе зробити «суттєвий ривок уперед» на саміті, зокрема щодо угоди про безвізовий режим для промислових товарів, призупинення мита на український експорт ще на рік, та «активний прогрес» щодо приєднання до платіжної схеми SEPA і включення України до зони мобільного роумінгу ЄС.
- Поділитися: