Європейська комісія — виконавчий орган ЄС — закликає країни-члени об’єднання зняти всі обмеження щодо пересування в межах Євросоюзу до кінця червня.

Про це в інтерв’ю Euronews розповіла єврокомісарка з питань транспорту Юлва Йогансон.

«Гадаю, ми вже досить близькі до ситуації, коли нам потрібно зняти всі внутрішні обмеження й прикордонні перевірки», — сказала вона.

Йогансон додала, що збирається запропонувати державам-членам зняти введені обмеження на рух усередині ЄС «якнайшвидше». «І, гадаю, кінець червня має бути непоганим часом для цього», — уточнила єврокомісарка.

Вона додала: в багатьох країнах ситуація з коронавірусом, яка й призвела до закриття кордонів та прикордонних перевірок, швидко покращується. Опріч того, Європейський центр із контролю та профілактики захворювань уже радить членам ЄС не закривати кордони.

Як зазначає Euronews, питання зняття внутрішніх обмежень на рух і прикордонних перевірок обговорюватиметься профільними міністрами країн ЄС на зустрічі в п’ятницю, 5 червня.

Варто наголосити: наразі йдеться не про відкриття кордонів для негромадян ЄС, а про відновлення вільного руху саме всередині Євросоюзу. Наразі кожна країна вирішує це самостійно, але в координації з Єврокомісією — хоча не завжди це призводить до узгодженості.

Так, Італія однією з перших відкрила кордони для іноземців — не лише громадян ЄС — 3 червня. Німеччина вже почала знімати обмеження на в’їзд, але лише для країн-сусідів. А Франція й Австрія, приміром, планують зробити це 15 червня.

Нагадаємо також, що ще 13 травня Європейська комісія підготувала проєкт рішення про поступове зняття внутрішніх обмежень на пересування, введених у зв’язку з пандемією коронавірусу. Так у ЄС планують пожвавити сектор перевезень і туризму, які зазнали значних збитків.

Поділитись: